Ana Sayfa / Sevgililer Günü Hediyesi / 14 Şubat Sevgililer Günü

14 Şubat Sevgililer Günü

 

 

 

 

 

 

 

 

14 Şubat Sevgililer Günü aşıkların birbirlerine olan aşklarını ifade ettiği en samimi gündür. Eskiden sadece belli topluluklar arasında kutlanan, bu özel gün zamanla gelenekselleşmiştir. Bu özel günde sevgililer birbirlerine hediyeler alarak ve ufak sürprizler hazırlayarak; mutluluklarını, memnuniyetlerini gösterirler. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamak için illa ki sevgiliniz olmasına da gerek yoktur. Sevdiğiniz bir insanı, arkadaşınızı veya aileden birini de ufak jestlerle unutmayarak mutlu edebilirsiniz.

Eğer sevgiliniz için hediye alacaksanız, bu her seferinde biraz düşündürücü olabilir. Çoğu zaman parfüm, saat, gömlek, şapka veya pelüş hayvan veya benzeri klasikleşmiş seçimler bir not kâğıdı ya da çiçek ile verilir. Bu hediyeler elbette insanın sevdiği kişiden geldiği için ayrıca değerlidir. Yine de daha yaratıcı sürprizler yapabilir, daha değerli hediyeler seçebilirsiniz.

Sevgili Bir Fikir:

Mesela 14 Şubat Sevgililer Günü için birlikte çekildiğiniz fotoğrafları, tarih sıralarına göre toparlayıp, bir fotoğraf albümü yaptırabilirsiniz. Hatta aralara, şiirler, güzel sözler, belki de bazı karikatürler, hislerinizi anlatan yazılar ve anılarınızı, geçirdiğiniz zamanları anlatan kısa yazılar ekleyerek, bunu eşsiz bir kitaba dönüştürebilirsiniz. Kitabın ortalardan bir sayfasını da boş bırakın ve önceden beğenerek aldığınız, şık ve zarif motifli bir kolyeyi renkli bir zarfın içine koyun. Seçtiğiniz kolye pırlantalı ve renkli taşlı olursa daha da heyecan verici olacaktır çünkü her pırlanta eşsizdir. Siz de dünya da sizin için eşi benzeri olamayan tek insana onu armağan etmiş olacaksınız. Zarfı kapattıktan sonra sayfaya yapıştırın.  Kitabı güzelce paketleyin. Sevgilinize onunla kararlaştırdığınız buluşma yerine gittiğinizde, belki de hediye almak için zamanınız kalmadığını, o yüzden sadece yeni çıkan bir kitap aldığınızı söyleyerek, sürprizin etkisini daha da arttırabilirsiniz.  Hediyenizi açtığında gerçeği görünce, ne kadar mutlu olacağını düşünün. Sayfaları yüzünde kocaman bir gülümseme ve kalbinde mutlulukla gezerken, size sevgi dolu bakışlar atacaktır. Hele zarfı açıp, içindeki pırlanta kolyeyi gördüğünde ne kadar etkileneceğini bir düşünün! Bu arada zarfın içindeki belki de bir tektaş yüzükte olabilir. Bu hediye tamamen size özel olacaktır.

14 Şubat Sevgililer Günü için buna benzer birçok yaratıcı fikirde, üzerinde düşündüğünüzde aklınıza gelecektir. Seçiminiz pırlantalı bir mücevher olursa, 14 Şubat Sevgililer Günü’nüzün gerçekten güzel geçeceğine emin olabilirsiniz.

 

 

DİĞER YAZILAR

Sevgililer Gününe Özel Hediyeler

Sevgililer Günü için hazırlık yapanların kendilerini mutlu hissettikleri bilinen bir gerçektir. Ancak özellikle kadınların bu …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.