Ana Sayfa / Evlilik Hazırlıkları / Nikah Yüzüğü, Alyans Takma Geleneği

Nikah Yüzüğü, Alyans Takma Geleneği

Pırlanta Tamtur AlyansSANAL MAĞAZA, FİYATLAR ve MODELLER için TIKLAYINIZ…

Alyans, erkek ve kadın arasındaki sonsuz sevginin, mutluluğun, beraberliğin ve bağlılığın simgesi olarak yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Alyansın yuvarlaklığı, aşkın sonsuzluğunu ve devamlılığını sembolize etmektedir. Nikah yüzüğü olarak da adlandırılan alyans, dünyanın pek çok yerinde uzun yıllardır devam eden bir gelenektir. Bu gelenek o kadar uzun zamandır var ki nerede ve nasıl başladığı kesin olarak bilinmemektedir.

Eski Mısır’da nikah yüzüğü takıldığı bilinmektedir. Mısırlılar, çemberin sonsuzluğu simgelediğine inanarak evliliğin sonsuza kadar sürmesi için yüzük takarlardı. Bazı kültürlerde alyans, bilezik, halhal ya da ayak parmağına takılan yüzük olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alyansın sol elin yüzük parmağına takılması; bu parmaktan doğrudan kalbe kadar hiç kesilmeden giden, “aşk damarı” da denilen bir damar olduğu inancına dayanır. Yüzüğün sağ ele takıldığı kültürlerde ise bu gelenek sol tarafın uğursuzluk, kötülükle bağdaştırıldığı olumsuz bir anlam taşımasından kaynaklanmaktadır.

Birlikteliğin biricik simgesi alyans da, değişime ayak uydurmaktadır. Düz ve sade alyansların yerini, beyaz ve sarı altını bir araya getiren modeller ve pırlanta tamtur alyanslar almaktadır.

PIRLANTA TAMTUR ALYANS MODELLERİ VE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: altınbaş nazar boncuklu bileklik, altın halhal modelleri, imitasyon alyanslar, alyans takmanın anlamı, altın halhal fiyatları, nikah alyansları, altın bileklik modelleri parmaktan geçme, altınbaş alyans fiyatları ve modelleri…

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.