Ana Sayfa / Evlilik Hazırlıkları / Pırlanta ve Tektaş Yüzüğün Anlamı

Pırlanta ve Tektaş Yüzüğün Anlamı

YÜZLERCE TEKTAŞ MODELİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Bu güne kadar birçok insan, pırlantanın doğaüstü özelliklere sahip olduğuna inandı ve ona çok farklı anlamlar yükledi. Çünkü hiçbir malzeme onu kesemiyor, en sıcak ateş bile üzerinde küçücük bir iz bırakamıyordu.

Elmaslar, Yunanlar için tanrıların gözyaşları, Romalılar için ise yıldızdan kopan parçalardı. Hintliler de elmasa hırsızlık, kötülük ve hastalıkları uzakta tutan bir şans öğesi olarak bakıyordu. Farklı kültürlerde bu taşların iyileştirme ve bilgelik güçlerine sahip olduğuna inanıldı. Elmas etrafında dönen onlarca efsane, onu çok talep edilen bir taş haline getirdi. Eski krallar savaşlarda elmas takar; kraliçeler ve cariyeler güç ve ihtiras göstergesi olarak elmasa sahip olmak isterlerdi.

Eşsiz, değerli ve yok edilemeyen bu taş, yüzyıllarca aşkı simgelemek için kullanılmıştır. Aşkın ve bağlılığın anlamı olarak tektaş yüzük hediye etme geleneği, günümüzde dünyanın tüm kültürlerine yayılmıştır. Hiçbir mücevher, duyguları ve yaşamın önemli anlarını bir pırlanta kadar mükemmel simgeleyemez ve tarif edemez. Pırlanta armağan etmek ya da almak yaşamın özel anlarının değerini artırmaktadır. Sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı, evlilik yıldönümü, doğum günü, kişisel bir amaca ulaşılmasındaki kutlama ya da sadece kendini ödüllendirme isteği… Nasıl olursa olsun, özel bir gün pırlanta ile kutlanınca unutulmaz bir anlam kazanır. Çünkü, pırlanta sonsuzluktan bir parçadır.

YÜZLERCE TEKTAŞ MODELİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: tria yüzük anlamı, tek taş yüzüğün anlamı, tektaşın anlamı, tek taş yüzük anlamı, yüzüğün anlamı, tek taşın anlamı, tek taş anlamı, tektaş yüzüğün anlamı…

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.