Ana Sayfa / Yılbaşı Hediyeleri / Yeni Yıl Hediyeleri ve Yılbaşı Fırsatları

Yeni Yıl Hediyeleri ve Yılbaşı Fırsatları

Konumuzla ilgili uzunca girişi okumak istemiyorum, hemen önerilere geçelim diyorsanız buraya; a-a bu Pırlantalar ne güzelmiş diyorsanız buraya tıklayın. Ben okumayı severim, kafam karışık ne alacağımı bilmiyorum diyorsanız giriş bölümümüzden devam ediniz.

Yeniyıl Hediyeleri

Giriş

Yeni bir yıla girmemize çok az bir süre kalmışken hepimizin aklına takılan ve belki biraz da canını sıkan konu yılbaşı için sevdiklerimize alacağımız hediyeler oluyor. Öyle ya, yeni bir yıla sevdiğimiz insanların yüzünde bir gülümseme oluşturarak girmek, onları mutlu görmek hem onlara hem de bize mutluluk verecek; varsa eski yılda yaşadığımız sıkıntılara bir sünger çekip yeni yıla umutla başlamamıza yardımcı olacaktır.

Yıl dönümü, yılbaşı veya yeni yıl; ne adla anılırsa anılsın, asırlar boyu farklı kültürlerde, farklı tarihlerde kutlansa bile, hepsinin amacı da kutlanış sebebi de aynıdır: Nasıl geçmiş olursa olsun üstesinden gelinen bir yılı daha anıp, Umut ve Bereketbeklentisiyle yeni gelen yıla güzel bir şekilde başlamak…

İnanç odur ki bir şeye nasıl başlarsanız öyle devam eder

Biz de bu yüzden yeniyıla güzel başlamaya çalışırız her zaman. Bu güzel duygularımızı, umutlarımızı ve iyi dileklerimizi insanoğlunun her zaman yaptığı gibi somutlaştırmaya çalışır, dokunup görebileceğimiz gerçek nesnelere yani çeşitli hediyelere dönüştürmek isteriz…

İsteriz, isteriz ama duygularımızı somut bir nesneye dönüştürmek her zaman o kadar kolay olamayabiliyor.

Bunu kendi emeğimiz olan, belki de el yapımı bir hediyeyle veya toplayıp derlediğimiz, karşımızdaki insanlar için yeniden, özel olarak oluşturduğumuz sürprizlerle gerçekleştirmek çok hoş olsa da günümüzün çalışma şartları ve şehir yaşamının getirdiği zorunluluklar nedeniyle ne yazık ki çoğumuzun bunu yapmaya, hatta düşünmeye bile zamanı yok.

İşte tam burada neredeyse sadece Yılbaşı Hediyeleri ve Yeni yıl Alışverişi üzerine kurulmuş dev bir pazar haline gelen Hediyelik Eşya sektörü devreye giriyor. İnternet üzerinden alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte de daha bol çeşide daha kolay ve daha uygun koşullarda ulaşabiliyoruz. Sektörün büyüklüğü, seçeneklerin çeşitliliği bir de firmaların önemli fırsatlar sunduğu yılbaşı kampanyalarıyla da birleşince bu kez de içinden çıkılmaz yeni bir sorunu yanında getiriyor: Peki ben bu kadar seçenek arasından hangi hediyeyi seçmeliyim?

Yeniyıl Hediyeleri

Bu kadar lakırdıdan sonra size şu Yakut çok güzel olur, bu Zümrüt ne hoş durur veya Pırlanta Taşlı bir Model düşünmelisiniz gibi bir çözüm söyleyemeyeceğiz ne yazık ki. Aksine her şeyden önce bir iki dakikalığına kafanızı boşaltıp kendinize ve hediyeyi alacağınız şanslı kişiye odaklanmanızı istiyoruz.

Hediyemi Nasıl Seçmeliyim?


-Temel olarak iki seçeneğiniz var: Ya hediyeyi vereceğiniz kişinin beklentilerini iyi tahlil edip buna göre bir hediye alacak ve onu mutlu edeceksiniz ya da hiç aklına bile gelmeyecek bir hediyeyle onu şaşırtıp heyecanlandıracaksınız. İki seçenek de doğru olsa da hangisini tercih edeceğiniz size kalmış.

-Hediyenin ne olduğundan çok, sizi ne kadar yansıttığı ve karşınızdaki kişiyle aranızdaki ilişkiyi ne kadar ifade edebildiği önemlidir. Bu yüzden sevdiklerinize bir uçak alarak sadece 3 günlük geçici bir memnuniyet sağlama ihtimaliniz olduğu gibi; güzel süslenmiş, belki de içinde kendi el yazınızla yazılmış bir kaç dize olan el yapımı bir kutu ile yıllar boyu unutulmayacak bir anı yaratıp karşınızdakinin hayatındaki vazgeçilmezliğinizi pekiştirme ihtimaliniz de var…

-Hesaplı olmak adına gereksiz ve bir daha yüzüne bakılmayacak çer çöple Yeniyıla girmek hoş olmayacağı gibi, sizi yansıtmayan, boyunuzu aşan ve karşınızdakiyle ilişkinizi ifade etmeyen aşırı abartılı hediyelerden de kaçınmalısınız.

-Hediyenizi güzel bir paket ile teslim etmeyi ihmal etmemlisiniz. Naylon torbada verilen karatlık bir yüzük güzel bir paket ile teslim edilen daha hesaplı bir hediyeden daha az kıymetli görünecektir.

Sirius Pırlanta Hediye Paketleri

Yılbaşı alışverişinizi son ana bırakmayın. Son ana bırakırsanız, ne bulursanız ona razı olmak zorunda kalırsınız. Oysa erken araştırmaya başlarsanız hem fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalmaz hem de gerçekten beğendiğiniz hediyeyi sipariş etme şansınız olacaktır.

Yılbaşı Fırsatlarından faydalanın: Yeni yıla girerken pek çok firma; özellikle de hediyelik eşya, mücevher, cam, porselen, altın, değerli ve yarı değerli taş türü ürünler satan firmalar önemli kampanyalar düzenlerler. Bu kampanyaların bazıları yıl boyu pek karşılaşılmayan indirimler sunar, bazıları ise alışverişlerinizle birlikte hediyeler vaat eder. Ender de olsa ikisini birlikte sunan işletmeler de bulunmaktadır. Önemli olan konu ise daha önce bahsettiğimiz hediye seçim kriterlerine uygun kampanyaları bulabilmektir.

Seçeneklerim neler olabilir?

Her ne kadar seçenekler sınırsız ve sizin hayal gücünüze kalmış olsa da yılbaşı hediyesi olarak genelde tercih edilen bazı ürünleri kategorilere ayırarak göz atalım.

Giysi, konfeksiyon:

Özellikle hediyenizi bir bayana alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Karşınızdakinin beğenilerini iyi bilmeniz şart. Ayrıca beden ölçülerini, birazcık modayı ve daha bir çok kriteri de göz önünde bulundurmalısınız. Erkekler için hata yapmaya çok müsait bir zemin; bu kategoriden bir hediye alacaksanız gözünüzü dört açın. En iyisi hediyeyi vereceğiniz kişiyle vitrinlerin önünden geçerken nelerle ilgilendiğine, nelere ayılıp bayıldığına dikkat edin. Hiç biriyle ilgili bilginiz yoksa bir bere veya çorap alın.

Çeşitli hediyelik eşyalar:

Çeşit gerçekten bol, seçenekler arasında kaybolmadan doğru hediyeyi bulursanız hediyeyi verdiğiniz kişinin evini, odasını veya arabasını (dolayısıyla zihnini) uzun süre işgal edebilirsiniz.

İç giyim:

Yeni yıl ve yılbaşı söz konusuysa iç giyim bir klasiktir. Kırmızı renk tercih edildiğinde uğur getirdiğine inanılır. Tek sorun ise fazla klasik olması. Yine karşınızdakini iyi tanımanız ve seçiminizi doğru yapmanız gerekmekte. Bir de hediyenin açılacağı yerin aile ortamı olmamasına dikkat etmek fena olmayabilir.

Cam ve porselen:

Güzel ve şık bir hediye olmasının yanı sıra günlük hayatta da kullanılabilmesi oldukça avantajlı. Ancak genç çiftler için çok tercih edilebilecek bir seçenek olmayabilir. Annenize alabilirsiniz veya uzun yıllarınızı beraber geçirdiğiniz eşinize…

Mücevher, Konfeksiyon, Sanat, Çikolata

Ev ve mutfak gereçleri:

Anlamlı hediyelerdir bunlar; evcimenliği, yuvayı, belki yuva kurmayı simgeleyebilir. Annenize rahatlıkla alabilirsiniz ama diğer kişilere alırken ilişkinizin boyutundan emin olmalısınız. Yeni yıl partinizin kabusa dönüşmesini istemezsiniz.

Sanat-sepet:

İlginç ve iddialı bir seçim. Ancak yılbaşı partisinde koca bir heykel veya 2 metrelik bir tuval hediye etmek güç olabilir, aynı zamanda garip de… Küçük boyutlu metal veya ahşap baskı, minyatür, kağıt üzerine yapılmış suluboya veya benzeri çok büyük olmayan seçenekler ideal olabilir. Sokaktan veya bir çerçeveciden bir şeyler almak yerine bir galeriye gidip bütçenize göre seçenekleri değerlendirin. Verildiği kişinin uğraşıları, beğenileri yine çok önemli bu seçenek söz konusu olduğunda. Ancak her ne olursa olsun kötü bir tepki almayacağınız kesin…

Bijuteri:

Çok hoş seçenekler mevcut, ama yine karşınızdakinin beğenisi çok önemli. Ayrıca fiyat / kalite dengesini tutturmanız şart.

Çikolata:

Tatlı bir hediye, tüm yılbaşı ekibini sevindirebilir. En büyük sorunu bitmesi. Herkeste kısa süreli bir mutluluk patlaması yaratmasına rağmen kalıcı değil ne yazık ki.

Pırlanta ve Diğer Değerli Taşlı Ürünler:

Sadece Yılbaşı için değil ne zaman hediye edilirse edilsin hayır denemeyecek bir seçenek. Söz konusu olan Pırlanta, Yakut, Zümrüt gibi değerli taşlara sahip bir hediye ise karşı tarafı memnun etmemesi pek mümkün değil. En az hoşa giden model bile olsa kıymeti ve eşsizliği sizi gecenin yıldızına dönüştürse de siz seçiminizi en doğru şekilde yapmaya çalışın. Pırlantalı mücevherlerin tek olumsuz yanı azımsanmayacak fiyatları. Firmaların düzenlediği büyük kampanyalar yüksek fiyat dezavantajını en alt seviyeye düşürebilir.

 

Eğer pırlantalı veya başka değerli taşlı bir mücevher almaya karar verdiyseniz:

  • Abartmayın, hem kendi bütçenize hem de karşınızdaki kişiyle olan ilişkinize uygun olanı alın. Olması gerekenden küçük bir taş sizi fazla cimri gösterebileceği gibi fazla abartılı bir taş da hem görgüsüz olarak algılanmanıza sebep hem de gereksiz mali külfet altına girmenize neden olacaktır. Ayrıca yanlış anlaşılmaya da müsaittir. Buradaki anahtar kelimemiz: Denge.
  • Tektaş Pırlanta Yüzük evlilik teklifi anlamına gelir, en azından o yola girdiğinizi gösterir. Eğer böyle bir niyetiniz yoksa kolye, küpe gibi diğer Pırlanta Taşlı ürünlere veya Renkli Taşlı Modellere bakmanızı tavsiye ederiz.
  • Hediyenizi mutlaka güzel bir hediye paketi ile verin; sunum önemlidir: özensiz hazırlanmış bir hediye, hele ki poşet içinde sunulan bir Mücevher, bir sürü zahmetle aldığınız o değerli hediyeyi bir zevksizlik abidesine dönüştürecektir.
  • Unutmayın hediyeniz çok kıymetli, ona layık davranın; ağır ağır, tadını çıkararak ve mümkünse önceden tasarladığınız bir seremoni ile hediyenizi şanslı kişiye teslim edin. İyi hazırlanmış bir hediye verme merasimi, hediyenin kıymetini kat kat artırabilir.
  • Son olarak internetten alışveriş yapacaksanız alacağınız ürünün özelliklerini iyi inceleyin ve firmanın güvenilirliğinden emin olun. Adresi, telefonu, sicil numarası belli olmayan; yılbaşından iki gün önce türemiş internet sitelerine güvenmeyin.

Mutlu Parlayan Yılbaşı Ailesi

Sonuç:

Yine en başa dönersek, insanın kendini ve çevresini umutla doldurmak, güzel ve yeni bir başlangıç yapmak için yeni yıl iyi bir zaman. Herhangi bir hediye ise bu özel günü unutulmayacak bir güne çevirmeye yardımcı olacaktır. Yukarıdaki seçenekleri değerlendirmek mümkün değilse bile kendinize göre küçük paketler hazırlayıp bunları sevdiklerinize hediye edin. Sevdiklerinizin mutlu olduğunu göreceksiniz.

Bahanesi her ne olursa olsun insanları gülümsetmek güzeldir. Yepyeni mutlu ve başarı dolu bir 2014 dileğiyle…

Sirius Pırlanta Ekibi

İLGİLİ ARAMALAR: tek taş alyans birleşik fiyatları, koçak gold birlesik tektas alyans modelleri, yeni yıl alyans çeşitleri…

DİĞER YAZILAR

Kar ve Pırlanta

Kar ve pırlanta, insana her zaman temizliği, saflığı ve duruluğu anımsatır. Kış mevsiminin en güzel …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.