Ana Sayfa / Pırlanta Alışverişi / 9 Taş Pırlanta

9 Taş Pırlanta

En Özel Sembol: Dokuz Taş Pırlanta Alyans

İnsanoğlu var olduğu günden başlayarak anlatmak istedikleri için hep sembolik anlamlar seçmiştir. Bazen binlerce yıl öncesinden kalma bir mağara alanında bazen yirmi birinci yüzyıl sinemasında fark etmeksizin anlatmak istedikleri için hep semboller belirlemişlerdir. Sanat bu sembolleri belirlemede ve anlatmada her zaman insanların en büyük yardımcısı olmuştur. Bizler bugün; elmasın sanatla buluşup, montürlerin üzerini pırlanta olarak süsleyen, aşkın ve bağlılığın sembolü olan dokuz taş pırlanta alyans hakkında kısaca bir bilgi vermek istiyoruz.

Pırlantalar yüzyıllar boyu evlilik teklifi yüzüğü olarak, evlilik yıldönümü hediyesi olarak ya da bağlılığın güzel bir ifadesi olarak sevilen kadınlara sunulmuştur. Çok eskilere dayanan bu gelenek günümüzde halen devam etmektedir. Dokuz Taş Pırlanta Alyans ise aşkın ve bağlılığın ifade ediliş şekillerinden bir diğeri olarak bugün tercih ediliyor. Genellikle, bizim tercih ettiğimiz, 18 Ayar beyaz altın montürün üzerini dokuz tane birbirinden şık pırlanta ile süsleyerek hazırlanan dokuz taş pırlanta alyans, sizin de sevginizi ve bağlılığınıza sembol olarak tercih edebileceğiniz harika bir seçim olacak. Bu tip modelleri yıldönümü, doğum ve benzeri özel günlerde kullanabileceğiniz gibi evlilik veya söz alyansı olarak da tercih edebilirsiniz.

Tabii ki günlük kullanım için de oldukça uygun bir seçenektir 9 taş alyans. Taş büyüklüğüne ve taş özelliklerine göre çok çeşitli fiyatlarda satışa sunulan bu modelleri en uygun fiyat ve koşullar ile Sirius Pırlanta’da bulabilirsiniz.

Pırlanta almadan önce muhakkak araştırmalara girişmişsinizdir. Karar vermeden önce, elmas konusunda dünyanın otorite kabul ettiği Gemological Institute of America kuruluşunun belirlediği kriterler hakkında bilgi sahibi olmanız sizlere fayda sağlayabilir. Özellikle dokuz taş pırlanta alyans tercih edecek olacakların elmasın 4C kuralını çok iyi bilmeli, bu sınıflandırma özellikleri şu şekilde belirlenmiştir; cut (kesim), color (renk), clarity (berraklık) ve carat (karat ağırlığı). Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilginin olduğu makaleye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sizlerin de tercihlerinden önce bu başlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, yaşayabileceğiniz sıkıntıların önüne geçmektedir. Sirius Pırlanta olarak, her zaman 18 Ayar beyaz altın (farklı altın renkleriyle üretimimiz de mevcuttur) montürü ve yuvarlak kesim pırlantaları tercih ediyoruz. Dilerseniz vakit kaybetmeden dokuz taş pırlanta alyans modellerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz. Aşkınızın sembolü olacak olan hediyeyi bulmanız dilleği ile…

 

DİĞER YAZILAR

Sirius Pırlanta dan Sevgililer Gününe Özel Kalbimdeki SEN Koleksiyonu

Sirius Pırlanta ailesi olarak herkesin pırlantası olsun istiyoruz. 2019 yılında Sevgililer Günü ‘ne özel yaptığımız …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.