Ana Sayfa / Değerli Renkli Taşlar / Ametist Kalp Kolye

Ametist Kalp Kolye

Ametist kalp kolye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğanın derinliklerinde gizlenen birçok güzellik vardır. Yer altında ve üstündeki çeşitli madenler,  değerli taş kaynakları zaman içinde ilerleyen teknolojinin de yardımıyla göz alıcı mücevherlere dönüşmüşlerdir. Ametist doğada en eski olan ve kültürler boyunca taşınan genelde mor renkli olarak bilinen, ancak eflatun, mavi, lacivert, lila gibi renk yelpazesine sahip “huzur taşı” olarak anılan taştır. Ametist kalp kolye zarif görünümüyle şıklığınızı tamamlayacak.

Ametist Hakkında Kısa Bir Bilgi:

Bir insanın ruhunu dinginleştirdiği ve fiziksel durumunu dengelediğine inanılır. Tarih boyunca ametist, bu inançlarla hayatın içinde yerini almıştır. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye döndürdüğüne, radyasyonu aldığına, stresi azalttığı bilinmektedir. Ruhun huzurundan bahsetmişken, ayrıca depresyon ve mai hastalarında işe yaradığı da biliniyor. Kuvars taşı ile birlikteyse, hem zihne güç, hem de hafıza güçlendirici etkileri olabiliyor. Elbette bazı yan etkilerinden de söz etmek gerekir. Bunlardan en çok bilineni gama ışınlarını yüksek oranda emdiği ve kuvvetli bir şekilde tekrar yaydığıdır. Bunun dışında kişilik bozukluğu olanlarda, onları rahatsız edici bir etkisinden söz edilmektedir. Bunların dışında alternatif tıpta tedavi amaçlı kullanıldığı da bilinmektedir. Doğadan gelen her taş bünyesel enerji dengemize çeşitli katkılarda bulunmaktadır.

Elmas Hakkında Çok Kısa:

Bunların arasında elmasın da benzer özellikleri taşıdığı gözlemlenmiştir. Neşe, bolluk, olduğu yerde bereket getiren en değeli madendir ve ametist gibi negatif enerjiyi yok eden, denge sağlayan pozitif yükleme yapan en güçlü madendir. Elmas sertlik derecesi olarakta en yoğun mineraldir. Genelde babadan oğla öğretilerek devam ettirilen pırlanta kesim işçiliği, elması en güçlü derecede ışığı yayacak şekilde bizlere sunmaktadır.

Pırlantalı Kalp Kesim Ametist Kolye:

Sirius Pırlanta’da bütün değerli taşlar özenle teker teker seçilerek, hazırlanır. Modellerin hepsi mücevhere ruh katacak, sizinle en iyi şekilde bütünleşecek şekilde tasarlanmaktadır. Mücevherler daima alınan en değerli hediye, en kıymetli takı olarak var olmuştur. Ametistin sıcak tonlarında ki huzur, pırlantanın duru estetiği ile birleşince kibar ve şık takılar meydana gelmektedir. Çok özel bir kesim şekli olan “kalp kesim” ile ustalıkla biçimlendirilmiş ametist ve onu çevreleyen yuvarlak kesimli pırlantalarla bir araya getirilmiş kolye modeli, göz alıcı bir görüntüye sahiptir. Bütün kıyafetlerinizle uyumlu olacak ve en çok dikkati çekecek bu zarif kolyeye Sirius Pırlanta e-ticaret sitesi olan www.siriuspirlanta.com adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bize 0 (212) 527 77 99 numaralı telefondan ya da sitemizdeki canlı destekten ulaşın.

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.