Ana Sayfa / Yılbaşı Hediyeleri / Pırlanta ve Kelebek Estetiği

Pırlanta ve Kelebek Estetiği

Pırlanta ve Kelebek doğanın iki güzelliğidir. Doğanın birçok güzelliği vardır içinde barındırdığı. Pırlanta ve kelebekler; güzelliği, estetiği, zarafeti anımsatırlar. Kanatlarında taşıdıkları eşsiz renkler ve şekillerle en usta ressamların bile yakalamakta zorluk çekeceği tonlara sahiptirler.

Doğada kelebeklerin yüz elli bin kadar bilinen türü vardır. Dünya üzerinde bulunan birbirinden farklı türler bugüne kadar koleksiyonerler için cezbedici bir hobiye dönüşmüştür.

Kelebekler için birçok güzelleme yazılmıştır. Pırlanta ve kelebek, ikisi de saflığın, masumiyetin simgesi olarak anılmışlardır. Bu yüzden, Dünya üzerindeki egzotik yerlere, içinde kelebek ismini barındıran adlar ithaf edilmiştir.

Ancak kelebeklerin farklı ve herkesin bilmediği başka yönleri de vardır. Kanatlarında taşıdıkları göz kamaştırıcı renklerin bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Kanatlardaki şekiller ve renkler aslında çevrelerine karşı bir uyarıdır. Vahşi doğada yaşayan bazı kelebek türleri zehirlidir ve renklerinin yoğunluğu bir uyarıdır. İçiniz rahat olsun, bu uyarıyı kendi türleri ya da başka böceklere karşı kullanırlar. Çoğu türü zararsızdır.

Bu yüzden, biz yine de kelebekleri zarif güzellikte, estetik birer simge olarak düşünebiliriz. Tarih ve sanat alanı başta olmak üzere bütün dünyanın da kabullendiği gibi… Kelebekler, her alanda insanlara esin kaynağı olmuştur. Bunlardan biri de mücevher sektörüdür.

Pırlanta ve Kelebek

Pırlanta ve mücevher tasarımcılarının en çok esinlendiği modellerden, motiflerden biridir kelebekler. Takı modellerinde kelebeğin estetiğinden yola çıkan tasarımcılar, farklı çalışmalar ortaya yapmıştır. Kanatlarda ki renkler için değerli renkli taşları kullanmıştır.

Kelebek modelli yüzükler, kolyeler, küpeler, bileklikler, gerdanlıklar, broşlar ve setler kelebek modellerinde bir araya getirilmiştir. Amaç; değerli madenleri kullanarak, ortaya zarif, şık bir model çıkartmaktır.

Zaman içinde eskimeyecek bu tür kelebek modellerini internette araştırdığınızda da karşınıza farklı sonuçlar çıkacaktır.

Çoğu kişinin kelebekleri sevdiğini düşünürsek, yılbaşı hediyesi olarak, kelebek motifli bir set armağan etmek iyi bir seçenek olacaktır.

Pırlantalarla donatılmış zarif bir set, hediye ettiğiniz kişinin beğenisini kazanabilir, sizi onun gözünde eşsiz bir yere koyabilir. Kelebek modelli pırlanta setlerin arasında tercih yaparken, sertifikalı, bilinen bir markayı tercih etmeniz, satış sonrasında da alacağınız desteği de garantiler.

Pırlanta, elmas madeninin bir kesim türüdür. Yani elmastan bağımsız bir maden değildir. Her elmas birbirinden ayrı, benzersiz olduğu için elmastan kesilen her pırlanta da eşsiz olmaktadır. Kelebeğin eşsiz kanatları gibi…

DİĞER YAZILAR

Yeni Yıl Hediyesi

Yeni yıl hediyesi seçmek artık eskiye göre çok daha kolaylaştı. Yeni yıl hediyesi almak için …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.