Ana Sayfa / Genel / En Mutlu Olduğunuz An -2

En Mutlu Olduğunuz An -2

En Mutlu Anınız

 

Sorduklarında hemen aklımıza gelmez, bir düşünürüz, en mutlu olduğunuz an sorusunun yanıtını. Aslında mutlu olduğumuz anlar oldukça fazladır. Bazen biri veya birileri sebep olur mutluluğumuza. Çoğu zamanda kendi kendimizi mutlu ederiz. Aslında en mutlu olduğunuz an hayatınızın kilometre taşıyla bağlantılıdır. En mutlu olduğunuz an, sevgilinizle ilk tanışmanız, evlenme teklifiniz, nikâhınız, çocuğunuzun doğumu, mezuniyet, doğum gününüz gibi zamanlarda olabilir. Bunun dışında büyük ikramiye size vurmuşta olabilir ya da yüksek bir terfi almışsınızdır. Çoktandır taşınmayı istediğiniz o yeni eve taşınmanız, aradığınız ve günlerdir ulaşmak istediğiniz bir elbise veya ayakkabı bile olabilir bu.

Düşündüğümüzden Fazladır Aslında…

Mutluluk göreceli algılar yaratır ve farklı şartlar içinde kişiye göre değişebilir. Genelde ulaştığınız hedeflerde buna sebep olur. İstediğiniz okulu kazanmak, bir yarışın birincisi olmak, düşlediğiniz bir seyahat…

Küçüklüğünüzde siz uyurken anneniz sessizce, markete alışverişe gitmiştir. Siz uyanmayın diye de çıt çıkartmamıştır. Sonra gözlerinizi açar, uyku sonrası iştahla, odanızdan annenize seslenmişsinizdir. Ancak yanıt alamamışsınız, bunu bir iki defa daha denedikten sonra yüreğinizde bir korkuyla salona doğru adımlarınızı yöneltmişsinizdir.

Evde kimsenin olmadığını görünce yani annenizin orada olmadığınızı görünce ne hissedersiniz? Korkar, endişe duyar, boğazınız düğümlenir, panikleyerek telaşa kapılırsınız büyük ihtimalle. Sonra içinize oturan sıkıntı, kapı kilidinden gelen sesle bölünür! Anneniz eve gelmiştir. Kapıyı açar ve içeri daha girer girmez, ona tüm kalbinizle sarılırsınız. Anneniz de bu sevgi gösterisinin karşılığında, mutfağa gidip, size kocaman bir sandviç hazırlar. İşte bu en mutlu anınızdır.

Çok hoşlandığınız o kızla veya erkekle konuştuğunuz, buluştuğunuz zamanlar gibi… Daha sonra o kişiyle aynı okulda okuyup, mezuniyet balosuna beraber gittiğinizi getirin aklınıza. Üniversiteyi bitirdiğinizde, çocukluğunuzdan bu yana süren aşkınızı taçlandırmak için bir karar verirsiniz. Sevgililer günü gelmiştir ve bu 14 şubat sizin için çok önemli olacaktır. Sevgilinize bir pırlanta tek taş yüzük seçer, cebinize sakladığınız kutuyla ve yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle hızla yola koyulur. Evlenme teklifi için diğer hazırlıklara koyulursunuz. Bir soru sorulur, bir yanıt verilir. Sonunda en mutlu anınız olur.

Ya daha geçen günmüş gibi mezuniyete hazırladığınız kızınızın, şuan düğün hazırlıklarıyla ilgileniyor olmak? Bu da en mutlu anınızdır. Onunla gelinlik seçimi, provalar,  davetiyelerin ve nikâh için gerekenler listesinin hazırlanması… Birlikte alyans seçimi yapmanız. Bütün bu hazırlıklarda onun heyecanına ortak olmak… Onun mutluluğu, Sizin de en mutlu anınız olur.

Evlendiği o gün… Nikâh günü… İmzayı atarken yaşadığı heyecan, yüzündeki o eşsiz gülümseme ve hayat arkadaşı ile göz göze geldiğinde yaşadığı mutluluk. Bu da onların en mutlu anıdır.

  • En mutlu an
  • Anılara bakış
  • Mutluluk için atılacak adımlar
  • Sizin de en mutlu anınız
  • Mezuniyet ve evlilik

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.