Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Tektaş Pırlanta Çizimi Nasıl Yapılır?

Tektaş Pırlanta Çizimi Nasıl Yapılır?

Tektaş pırlanta tasarlanırken öncelikle çizimi yapılır. Peki, tektaş pırlanta çizimi nasıl yapılır?? Her pırlanta çiziminin kendine özgü bir tekniği vardır ve birçok pırlanta çizimi bulunmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilen çizim şekli yuvarlak pırlanta çizimidir. Bu çizim pırlantada sınırsız renk, kesim ve berraklık alternatifi sunmaktadır. Prenses çizim, yuvarlak kesimden sonra en fazla popüler olan çizim şeklidir. Bu çizimde pırlanta, üstten kare ya da kareye yakın olarak görülmektedir. Baget çizimde pırlantanın kenarları katmanlı bir şekilde kesilmektedir. Prenses modelinden sonra en çok tercih edilen bir başka çizim modeli de baget kesimdir. Asscher çizim pırlantanın eşsiz bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Baget modelinden farkı kare olmasıdır. Bu çizim modelinde daha çok berraklık öne çıkmaktadır.

 

Tektaş pırlanta çizimi nasıl yapılır? Denilerek araştırma yapıldığında, ayrıca markiz çizim tekniği ile de karşılaşılmaktadır. Bu çizim modelinde karat ağırlığı olarak mümkün olan en büyük görüntü elde edilmektedir. Oval çizim yuvarlak çizime benzemekte, diğerleri gibi pırlantanın ışıltısını ortaya çıkartmaktadır. Oval çizim tekniği ile tasarlanan tektaş pırlanta, parmakta uzun ve düzgün bir şekli meydana getirmektedir. Damla çizim genellikle küpe ve diğer takı modellerinde kullanılmaktadır. Kalp çizim, orijinal kesim tarzları ile öne çıkmaktadır. Yastık çizim ise pırlantaya yuvarlak köşeleri ile parlak bir görüntü sunmaktadır. Berraklık bu modelde de ön planda tutulmaktadır. Sirius Pırlanta tasarımcıları, her tür çizim tekniği ile pırlanta tasarımı gerçekleştirmektedir.

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.