Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Tektaş Pırlanta Ne Zaman Takılır?

Tektaş Pırlanta Ne Zaman Takılır?

Tektaş yüzük, evlilik teklifi ile eşanlamlıdır. Yurt dışında evlilik teklifleri uzun yıllardır tektaş pırlanta yüzükle yapılmaktadır. Ülkemizde de tektaşla evlilik teklifi yapılmaya yapılmaktadır. Tektaş, bir kadını mutlu etmenin yollarından biridir. Doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde ve diğer tüm özel tüm günlerde verilen tektaş yüzükler, kadınların vazgeçemediği takıların başında gelmektedir. Peki, tektaş pırlanta ne zaman takılır? Tektaş yüzükler, evlilik teklifinin ardından sol elin yüzük parmağına takılmaktadır ve her tür kıyafetle kolaylıkla kombin olabildiği için günlük hayatta bile kullanılabilmektedir. Evlilikten önce sol elin yüzük parmağına takılmasının nedeni, gelin adayının nişanlı olduğunu simgelemektedir. Evliliğin ardından ise tektaş yüzük, alyans ile birlikte sol elin yüzük parmağına takılmaktadır ancak bu kesin bir kural değildir. İsteğe göre sağ yüzük parmağında da takılmaya devam edilebilmektedir.

 

Tektaş pırlanta ne zaman takılır denildiğinde özel davetlerde, iş hayatında, günlük yaşamda, kısacası hayatın her anında takılabildiği söylenmektedir. Ancak kullanım, kişinin alışına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kadın kendisi aldıysa farklı, evlilik teklifi sırasında farklı, nişanda ve evlilikte farklı parmaklara takılabilmektedir ancak bu konuda kesin bir kural yoktur. Kadın, tektaş yüzüğü nasıl kullanmak isterse o şekilde kullanabilmektedir. Tektaş kişinin özgür iradesine göre takılabilirken satın alma aşamasında detaylara dikkat edilmelidir. En önemli detay da tektaş yüzük satın alırken pırlanta markalarının tercih edilmelidir. Sirius Pırlanta, güvenilir bir pırlanta markasıdır ve müşterilerine kaliteli ve özel tasarımlar sunmaktadır.

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.