Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Tektaş Yüzük Büyütme Veya Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tektaş Yüzük Büyütme Veya Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zaman içinde kilo verilmesi ya da kilo alınmasına bağlı olarak parmak ölçülerinin de değişmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Böyle durumda yüzüklerin büyütülmesi veya küçültülmesi işlemlerinin uygulanması gereklidir. Peki, tektaş yüzük büyütme veya küçültme işlemi nasıl yapılır? Beğenilerek alınan bir tektaş yüzüğün parmağa bol ya da dar gelmeye başlaması can sıkıcı bir durumdur. Böyle zamanlarda tektaş yüzüğün değiştirilmesi yerine yüzük ölçüsünün değiştirilmesi en doğru tercihtir. Sirius Pırlanta, tüm tektaş yüzükleri parmak ölçüsüne göre yeniden düzenlemektedir. Yüzük ölçüsü değiştirilirken dikkat edilmesi gerekene en önemli husus, yüzüğe müdahale edildiğinin anlaşılmamasıdır. Anlaşılması durumunda yüzüğün değer kaybına uğraması kaçınılmaz bir gerçektir. Sirius bu işlemi büyük bir titizlik ve ustalıkla gerçekleştirmektedir.

 

Tektaş yüzük büyütme veya küçültme işlemi nasıl yapılır sorusu sorulurken ilk karşılaşılan cevap profesyonel yardım almaktır. Bu yardım da Sirius Pırlanta tarafından verilmektedir. Yüzük tasarımcıları, yüzük ölçüsünü değiştirirken genellikle üç farklı yöntem kullanmaktadır, Bunların en yaygın ikisinde yüzüğün kesilmesidir. Yalnızca genişletmede uygulanabilen diğer yöntemse yüzüğün esnetilerek ölçüsünün büyütülmesidir. Yüzüğün kesilerek ölçüsünün değiştirildiği yöntemlerde en güvenilir işlem lazer kullanılarak yapılan kesimdir. Büyütülmek istenen yüzük açılmakta ve bir parça eklenmektedir. Küçültülme işlemi uygulanacaksa yüzükten küçültülme miktarına göre parça çıkarılmaktadır. Birleştirme işlemi lazer aracılığı ile yapılmaktadır. Bu işlemde kesme ya da birleşme izlerinin olması mümkün değildir. Ayrıca düzeltme işleminin ardından cilalama işlemi yapılarak yüzük ilk günkü görünüme sahip olmaktadır.

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.