Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Tektaş Yüzük Ve Tamtur Beraber Nasıl Takılır?

Tektaş Yüzük Ve Tamtur Beraber Nasıl Takılır?

Tamtur yüzük alyanstır. Tektaş yüzük ise genellikle evlilik teklifi sırasında sunulan, ancak kadınların kendilerini ödüllendirmek için de alabildiği, bunun yanı sıra özel günlerde de hediye edilebilen pırlanta taşlı yüzüktür. Ancak tektaş ile tamtur yüzüğün birlikte kullanılması da mümkündür. Peki, tektaş yüzük ve tamtur beraber nasıl takılır? Öncelikle tektaş ve tamtur yüzüklerin ikisinde de pırlanta taş olduğu bilinmelidir ve ikisinin de büyük anlamları vardır. Bu yüzükler evlilik birliğinin kurulmasından önce farklı parmaklara takılmaktadır. Özellikle tektaş yüzüğün alınışına göre kullanım şeklinin de değişmesi söz konusudur. Kadının tektaş yüzüğü kendisine alması durumunda, evlilik teklifi sırasında, veya nişanda farklı parmaklara takılabilmektedir ancak bu konuda kişinin kendi özgür iradesi öne çıkmaktadır. Genel uygulama, nikahtan önce, yani nişan sırasında tektaş ile tamtur yüzük sağ elin yüzük parmağına takılmasıdır. Her iki yüzük de güvenli bir şekilde Sirius Pırlanta’dan satın alınabilmektedir.

 

Evlendikten sonra tektaş yüzük ve tamtur beraber nasıl takılır denildiğinde de genel uygulamanın ikisinin birden sol elin yüzük parmağına takılmasıdır. Dolayısı ile tek taş yüzüğün farklı elde, tamtur yüzüğün farklı elde olması gibi bir uygulama olmamaktadır. Ancak yine burada kişinin kendi özgür iradesi ile ikisini de farklı parmaklara takması söz konusu olabilmektedir ancak doğrusu her iki yüzüğün de aynı parmakta, nikahtan önce sağ elin, nikahtan sonra sol elin yüzük parmağında olmasıdır. Bu arada pırlanta tektaş yüzükteki gibi pırlanta tamtur yüzükte de ışıltılı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Sirius Pırlanta, birbirinden zarif yüzük seçenekleri sunmaktadır.

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.