Ana Sayfa / Genel / Yılbaşı Bileti Sorgulama

Yılbaşı Bileti Sorgulama

Yılbaşı bilet çekilişleri Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilmektedir. Yılbaşı biletleri de bir ay öncesinden satışa çıkarılmaktadır ve bilet fiyatları da diğer günlerdeki çekilişlerdeki fiyatlardan yüksektir. Bunun en önemli nedeni de yılbaşındaki büyük ikramiyenin diğer çekilişlerdeki ikramiyelerden daha fazla olmasıdır. Yılbaşı biletleri için çekilişler yapılırken ikramiye isabet eden biletin numarasının kolay bir şekilde bulunması da önemlidir. Bunun için de yılbaşı bileti sorgulama yapılması gereklidir. Gerek amorti gerek diğer ikramiyelerin kısa süre içinde öğrenilebilmesi için sorgulamanın düzgün olarak yapılması ve sonuçlanması önemlidir. Gerek bilgisayarlardan gerekse mobil cihazlardan sorgulama yapılabilmelidir. Sorgulama işleminde tek yapılması gereken ise bilet numarasının yazılması ve “Sorgula” butonunun tıklanmasıdır.

 

Yılbaşı bileti sorgulama sisteminde arzu edilirse sıralı tam listeye de ulaşılabilmektedir. Bütün aramalar Milli Piyango İdaresi’nin web sayfası üzerinden yapılmaktadır. Dolayısı ile bilet numaralarında hata olması söz konusu değildir. Bu sayede yeni yıla zengin olarak girme hayalinde olan kişilerin bu hayallerinin hatalı sonuçla yıkılması da söz konusu olmamaktadır. Sorgulama siteleri, çekiliş sonuçlarının sorgulanmasını, çekilişle ilgili tüm detaylara ulaşılmasını ve kazanan numaraların bulunmasını sağlamaktadır. Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi genel müdürlük binasında saat 20:00’de başlamaktadır. Bu çekilişte amorti isabet eden biletten büyük ikramiye kazanan bilete kadar tüm ikramiye kazanan biletler belirlenmektedir. Noter huzurunda yapılan çekiliş sonrasında ikramiye kazanan biletlerin numaraları da yayınlanmaktadır. Sorgulama siteleri de aynı anda çekiliş sonuçlarını yayınlamaktadır.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.