Son Eklenenler
Ana Sayfa / Değerli Renkli Taşlar / Sitrin Taşının Faydaları ve Özellikleri

Sitrin Taşının Faydaları ve Özellikleri

http://www.siriuspirlanta.com/yuzuk/renkli-yuzuk/citrin-ve-pirlanta-tasli-yuzuk-04r0024

RENKLİ TAŞLI YÜZÜK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Sitrin taşı, renk özelliği olarak sarı renkten açık kahveye doğru giden farklı bir renk çeşitliliğine sahiptir. Daha anlaşılır bir dille ifade etmek gerekirse sitrin; turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi gibi renklerde bulunur.

Sitrin Kuvarsı” ya da “Sitrin Topazı” da olarak nitelenen sitrin taşı, “tüccar taşı” olarak da adlandırılmıştır. Sık sık “Altın Topaz”, “Mederia“ ya da “İspanyol Topazı” olarak da isimlendirilse de topaz taşı ile çok fazla ilişkisi bulunmamaktadır. “Citrin” ya da “Citrine” olarak da yazılmaktadır.

Sitrin; pırlanta taşlı mücevherlerde de kullanılan değerli taşlardan biridir. Sınıf olarak yarı değerli taşlar arasındadır. Anavatanı Brezilya’dır diyebiliriz çünkü doğal sitrinin en büyük üreticisi Brezilya’dır. Ayrıca sitrin, astrolojide aslan burcu ve başak burcu taşlarından biridir.

Sitrin taşının faydaları düşünüldüğünde birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Böbrek, kolon, hazım organları, ciğerler ve kalp için faydalıdır. Tedavi edici bir enerjinin meydana çıkmasını sağlar.

Psikolojik etkileri düşünüldüğünde ise, kendine güveni güçlendirir ve insanın kendine zarar verici düşüncelerini yok eder. Sitrin kolye takmak size güven ve evrensel güç sağlayacaktır. Bazı inanan kişiler sitrin taşını kasalarına koyarlar. Bunun nedeni ise sitrinin parasal güçlerini arttırdıklarına inanmalarıdır. Yılan zehrine de iyi geldiği düşünülür.

Bu özelliklerinin yanı sıra sitrin; aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır, negatif enerjiyi alır, cesaret verir, bedene canlılık verir. Bağımlılığı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz için yararlı bir antioksidandır.

RENKLİ TAŞLI YÜZÜK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Pırlanta ve Büyük Oval Citrin Taşlı YüzükPırlanta ve Oktagon Kesim Citrin Taşlı YüzükCitrin ve Pırlanta Taşlı Kolye

İLGİLİ ARAMALAR: sitrin, sitrin taşı özellikleri, sitrin taşının özellikleri, sitrin taşının faydaları, sitrin taşı faydaları, sitrin taşı fiyatı, citrine taşı, sitrin özellikleri…

DİĞER YAZILAR

Zümrüt Taşı ve Zümrüt Takı Modelleri

Değerli taşlar arasında zümrüt taşının özel bir yeri vardır. Mücevherde kullanılan taşlar arasında pırlantadan sonra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir