Ana Sayfa / Genel / Alyans Hangi Parmağa Takılır?

Alyans Hangi Parmağa Takılır?

İnsanlar evlenip mutlu olmayı hayal etmektedir. Bir erkekle bir kadının bir ömür boyu, hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde birbirlerini bırakmayacağı anlamına gelen evliliğin ciddi bir kurum olduğu belirtilmektedir. Evliliğin sembollerinden biri de alyanstır. Peki, alyans hangi parmağa takılır? Alyans nişanlılık döneminde sağ elin yüzük parmağına, evlilik döneminde ise sol elin yüzük parmağına takılmaktadır.  Alyans iki insanı birbirine bağlayan bir simgedir. İlk olarak antik Mısır’da kullanılmıştır. Evlilikte alyansın yüzük parmağına takma geleneği de yine antik Mısır’da başlamış ve o zamandan beri devam etmektedir. Antik Mısır’da kalbe giden damarın sol elin dördüncü parmağından geçtiğine inanılmıştır. Yüzüğün bu parmağa takılması da kalbe giden damarın üstüne alyansın takılması ve böylece sevginin kalbe ulaşmasının sağlar.

 

Alyans hangi parmağa takılır diye sorulurken alyansların her tür kıyafetle kullanıldığı da unutulmamalıdır. Bu nedenle alyanslar özenle seçilmelidir. Alyanslar klasik olarak altından yuvarlak şekilde tasarlanmaktadır ancak günümüzde pırlanta alyans modelleri de bulunmaktadır. Pırlanta alyanslar da nişanlılık döneminde sağ, evlilik döneminde sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Sirius Pırlanta, birbirinden şık pırlanta alyans modelleri tasarlamakta ve evlilik hazırlığı yapanların beğenisine sunmaktadır. Sirius, online satış sitesi üzerinden tün alyans modellerini uygun şartlarda satışını gerçekleştirmektedir. Sirius’un online satış sitesi, güvenli alışveriş yapılabilmesi için tüm güvenlik önlemlerine sahiptir.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.