Ana Sayfa / Evlilik Hazırlıkları / Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Tektaş yüzük modelleri, her kadının hayalini süsleyen takıların başında gelmektedir. Faklı büyüklüklerde taşlarla tasarlanan tektaş yüzükler, genellikle evlilik tekliflerinde erkek tarafından kadına verilen hediyeler arasındadır. Aynı zamanda doğum günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü, anneler günü gibi tüm özel günlerde de kadına sunulan en önemli hediyelerin başında gelmektedir. Peki, tektaş yüzük hangi parmağa takılır? Eğer evlilik teklifi ile birlikte tektaş yüzük kullanılacaksa, nikahtan önce sağ elin yüzük parmağına takılmaktadır. Nikahın yapılmasının ardından tektaş yüzük, alyans ile birlikte sol elin yüzük parmağına takılmaktadır.

 

 

Tektaş yüzüğün anlamı evlilikle eşdeğerdir. Evlilik teklifleri tektaş yüzüklerle yapılmaktadır. Avrupa’da tektaşı kabul eden kişinin nişanlandığı kabul edilmektedir ve nişan töreni yapılmamaktadır. Ülkemizde ise tektaşın kabul edilmesi evlilik teklifin kabul edilmesidir. Sonrasında nişan töreni yapılmaktadır ve bu törende alyans takılmaktadır. Tektaş yüzük hangi parmağa takılır sorusunun cevabı da evlenmeden önce sağ elin yüzük parmağına takıldığıdır ancak sol elin yüzük parmağına takanlar da vardır. Bu da tektaş kullanan kişinin nişanlı olduğu anlamına gelmektedir. Bunun anlamı, tektaş kullanan kişinin “sözlü” olduğudur. Bilindiği gibi geleneklerimizde söz, nişan ve evlilik aşamaları vardır. Sözlü olmanın en önemli işareti de tektaş yüzüktür.

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.