Ana Sayfa / Genel / Alyans İle Tektaş Nasıl Takılır?

Alyans İle Tektaş Nasıl Takılır?

Alyans ve tektaş pırlanta modelleri, birbirinden farklı anlamlar ifade etmektedir. Tektaş ve alyansların çiftler için çok büyük anlamı vardır ve kullanımı aşamasında uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Peki, alyans ile tektaş nasıl takılır? Tektaş ile alyansın ayrı ayrı parmaklara takılması mümkün olabildiği gibi en doğru yöntem her ikisinin de aynı parmağa takılmasıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, ne alyansın tektaşı, ne de tektaşın alyansı boğmamasıdır. Eğer alyans pırlanta taşlıysa, tektaştaki pırlanta alyanstaki taşlardan daha büyük olmalıdır. Klasik bir alyans kullanılıyorsa bu durumda tektaş yüzükteki pırlantanın iri bir taşla şekillendirilmesine gerek yoktur. Aksi taktirde pırlantanın ihtişamı ve ışıltısı, alyansın varlığını gölgede bırakabilmektedir.

 

Sık sık alyans ile tektaş nasıl takılır sorusu sorulmaktadır. Nikahtan sonra alyans ve tektaş pırlanta yüzük sol elin yüzük parmağına takılmalıdır. Evliliğe kadar geçen sürede ise alyans ve tektaş pırlantanın sağ elin yüzük parmağında bulunması gereklidir. Evlilik törenlerinin en önemli oyuncusu alyanstır. Alyanslar, evliliğin en önemli takısıdır. Tektaş yüzükler de günümüzde evlilik tekliflerinin vazgeçilmez takısıdır. İki takının bir arada kullanılması da söz konusudur. Hem tektaş pırlanta yüzüğün hem de alyansın farklı parmaklarda olması mümkün değildir. Bu nedenle ikisinin aynı parmakta olması gereklidir. Alışılan uygulama da hem alyansın hem de tektaş pırlanta yüzüğün aynı parmakta olmasıdır. Bu konuda çelişkiye düşüldüğünde Sirius Pırlanta’nın uzmanlarından tavsiye alınması mümkündür.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.