Ana Sayfa / Genel / Alyans Ölçüsü Nasıl Alınır?

Alyans Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sirius Pırlanta’nın online satış sitesinde görülen bir alyansı sipariş vermek için yüzük ölçüsünün bilinmesi gereklidir. Peki, alyans ölçüsü nasıl alınır? Yüzüklerden hangisinin parmağa uygun olduğu, sipariş verirken ekranda beliren yüzük ölçüsü kısmına ne yazılması gerektiği önemlidir. Bunun için de yüzük ölçüsü alınmalıdır. Bunun için birbirinden farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden birisi, yüzük çevresine göre ölçmedir. Bunun için öncelikle yüzüğün takılacak olduğu parmağın çevresini ölçmek için bir parça ip ya da benzeri bir nesne alınmalı, ip parmağa satılmalı ve ipin iki ucunun birleştiği yer bir kalemle işaretlenmelidir. Daha sonra milimetre ölçülü cetvelle ip üzerinde işaretlenen yerler arasında kalan uzunluk ölçülmelidir. Ortaya çıkan bu değer parmağın çevresinin uzunluğunu vermektedir. Sonrasında parmak çevresine göre belirlenen yüzük ölçüsü belirlenebilmektedir.

 

Alyans ölçüsü nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da yüzük çapına göre ölçmedir. Sipariş verilen yüzük, parmakta bulunan herhangi bir yüzükle ölçülebilmektedir. Bunun için mevcut yüzük, yatay olarak zemine yerleştirilmeli ve çapı ölçülmelidir. Bir de profesyonel öçlüm vardır. Bunun için en yakın kuyumcuya ya da mücevherciye gidilerek yüzük ölçüsün bulunması mümkündür. Buralarda bulunan ve adına malafa denilen alet, yüzüğün takılacağı parmağın en doğru ölçüsünü vermektedir. Bu yöntemdeki hata payının, diğer iki yönteme göre çok daha az olduğu da bilinmelidir. Çünkü malafa adı verilen alet, sadece yüzük ölçüsünün doğru bir şekilde alınması için tasarlanmıştır. Bu sayede Sirius Pırlanta’dan en doğru ölçüdeki alyans satın alınabilmektedir.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.