Ana Sayfa / Genel / Alyans Ölçüsü Nasıl Tahmin Edilir?

Alyans Ölçüsü Nasıl Tahmin Edilir?

Parmak ölçüsünün bazı yöntemler kullanarak hesaplanması, teorik olarak hesaplanması mümkün olsa da pratikte bambaşka yöntemler kullanılmalıdır. Peki, alyans ölçüsü nasıl tahmin edilir? Pratikte parmağın doğru bir şekilde ölçülmesinin tek yolu, dijital bir kumpas yardımı ile sağlam alyansın iç çapını ölçmektir. Bu yapılamıyorsa altın ya da mücevher satış noktalarına giderek bir halka ya da malafa kullanarak parmağın ölçüsünün ücret vermeden öğrenilmesidir. Ancak parmak ölçüsünün tahmin edilmesinin başka yolları da vardır. Bunlardan birisi mevcut olan alyansın ölçüsünün alınmasıdır. Bu yöntem daha doğru sonuçlar verebilmektedir. Daha önce takılan sağlam bir yüzük ki bunun alyans olması daha doğru sonuçlar vermektedir, beyaz düz bir kağıdın üzerine yatay bir şekilde konulmalıdır. Çok ince uçlu bir kurşun kalem kullanarak yüzüğün iç kısmından bir çember çizilmelidir. Çemberin en geniş yerinden çapın uzunluğu ölçülmelidir. Ölçülen bu değeri Sirius Pırlanta’nın uzmanları ile paylaşıldığında en doğru ölçüdeki yüzük satın alınabilmektedir.

 

Alyans ölçüsü nasıl tahmin edilir denildiğinde, ip kullanılması da gündeme gelmektedir. Alyans öçlüsü için alyansın takılacağı parmağın en arka boğumuna ip sarılmalıdır. İpin uçlarının tam birleşmesinden sonra kesilmeli, sonrasında da ipin uzunluğu ölçülmelidir. Bu ölçüyü de Sirius Pırlanta’nın uzmanları ile paylaşılması durumunda en doğru ölçüdeki yüzüğün satın alınması mümkündür. Kağıt şerit kullanmak da bir başka ölçüm modelidir. Bunun için kağıt şerit kesilmeli, kağıt parmağa sıkıca sarılmalıdır. Ancak bu yöntem pek tavsiye edilmemektedir.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.