Ana Sayfa / Anneler Günü Hediyeleri / Anneler Günü Hediye Önerileri

Anneler Günü Hediye Önerileri

Anneler günü denince, aklımıza ilk önce elbette ki annelerimiz gelmektedir. Ancak eşinizde çocuklarınızın annesidir veya anne adayıdır. Sevdiğimiz bir arkadaşımızda, aileden başka bir kadında annedir. Derinlemesine düşünecek olursak, anneler günü sadece annemizi değil, bütün anneleri kapsamaktadır.

Anneler genelde ufak bir hatırlama ve belki sadece bir demet çiçeğe bile razı olsalar da onlara alacağımız bütün hediyelerden fazlasına layıklardır. Anneler Günü kapsamında verdiğimiz hediyelere karşılık, onlardan hep, gözlerinde ki o sükûn bakış ve mütevazı gülümsemeleriyle “ne gerek vardı, niye zahmet ettin oğlum” cümlelerini duyarız.

Tek istedikleri daima önce bizim mutlu olmamızdır. Genelde bizlerde öyle yaparız ancak en azından “Anneler Günü” durumu çok az da olsa eşitlemek için bir fırsat sayılabilir. İşte bu fırsat gününde firmalarda çeşitli fırsatlar sunuyor. Bizde bu fırsatları kullanarak, normal zamanda alınacak fiyatların çok daha düşüğüne birçok değerli hediyeyi alabiliriz.

Hediye olarak yüzlerce seçenek var aslında. Bir anneler günü klasiği olarak mutfak robotu, rondo, mikser veya ütü alabilirsiniz ki aslında bunlar anneye hediyeden çok, onların bize hizmetini daha iyi yapabilmesi için yenilenen araçlardır. Yani ne kadar amaca uygun olduğu tartışmalı!

O yüzden biz biraz daha değerli ve şık seçenekleri düşünelim. Şık bir mücevher, doğal incili bir kolye, milyonlarca yıllık güzelliğin yaşayan efsanesi olan elmas takılar, pırlanta yüzük veya kolyeler.

Bu seçenekleri daha detaylı inceleyecek olursak, öncelikle inciden yola çıkabiliriz.

İnci:

En özel ve zarif takı diyebiliriz. Annenize hediye edebileceğiniz pırlantalarla bütünleşmiş şık bir inci küpe, kolye veya yüzüğün ne kadar güzel duracağını ve onu sevindireceğini düşünün. Sadece unutmayın ki inci seçimi yaparken doğal olmasına dikkat edilmeli. Bu yüzden bilinen, güvenilirliğini ispat etmiş markalardan seçim yapmak yeterli olacaktır.

Elmas:

Yeryüzünün milyonlarca yıllık bu güzelliği olan elmas; her annenin kızına, sonraki kuşağa armağanıdır. Elmas, nesilden nesle yadigâr olarak devreder. Annelerin gerçek takısıdır. Mücevherler arasında elmasın yeri değişilmez ve doldurulamazdır. Eskiden genelde belli bir yaş grubu tarafından tercih edilirken, şimdi günümüzün genç anneleri de elması tercih ediyorlar. Anneler Günü’nde hediye edebileceğiniz en göz doldurucu hediye elmas olacaktır.

Pırlanta:

Elmasın elli yedi faset olarak kesilmesiyle, ışığı en çok kullanacak şekilde hazırlanmasıdır. Pırlanta elması en berrak ve parlak gösteren kesim şeklidir. Pırlantanın içine düşen ışık içinde milyonlarca kez kırılarak normal yoğunluğunun 1,5 katı daha fazla dışarı yansır. Bu da muhteşem bir ışık gösterisi anlamına gelir. Pırlanta bir yüzük, beştaş alyans, kolye ya da küpe çok şık bir hediye olacaktır.

Renkli Mücevherler:

Elmastan sonra en değerli olan zümrüt, safir ve yakuttur. Elmas ve pırlantayla birlikte harmoni oluşturmuş veya tek başına güzelliğini sergileyen renkli bir mücevheri de tercih edebilirsiniz. Alacağınız renkli mücevherin elbette doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Birçok firma da doğal adı altında sentetik mineraller satılmaya devam etmektedir. Bu sebeple, mücevher alırken mutlaka sertifikalı satış yapan güvenilir markaları tercih etmelisiniz.

Bu önerilerin biraz yardımı olduğu umuduyla, herkese hayatlarımızın en kutsal değeri annelerimizle sağlıklı, huzurlu, mutlu günler diliyoruz.

DİĞER YAZILAR

Sirius Pırlanta dan Sevgililer Gününe Özel Kalbimdeki SEN Koleksiyonu

Sirius Pırlanta ailesi olarak herkesin pırlantası olsun istiyoruz. 2019 yılında Sevgililer Günü ‘ne özel yaptığımız …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.