Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan yeniden filizlenmenin öne çıktığı, güneşin “ben artık buradayım” dediği zamanın başlangıcıdır. Biyolojik enerjisini güneşten alan bütün canlılar gibi bizimde enerjimiz böylece yükselir. Gezmek, tozmak, yaza dair planlar yapmak ve yeniden bir şeylere başlamak için mükemmel bir sezondur bahar.

Tabi böyle bir coşkuyla kendimizi de yenilemek isteriz. Kışlıklar kalkar, yazlıklar saklandığı yerlerden çıkartılır. Yeni giysiler alınır, ruhumuz kadar giyimimiz de tazelenir. İnanın, alışveriş yapmak bile bahar aylarında zevklidir.

Elbette bütün piyasalar ve pazar için de bu iyi değerlendirilecek bir fırsattır ama bunu tek taraflı bir kazanım olarak düşünmeyin. Şirketler satış oranlarını arttırmak, hedeflerine ulaşmak için tüketicilere çok özel opsiyonlar ve fiyatlar sunarlar. Yani tek kazanan ya da kaybeden yoktur. Yapılan kampanyalar, hazırlanan indirimli fiyatlar hem üretici, hem de tüketici için kazançlıdır. Bir dişlinin çarkları gibi birbirine bağlıdır bütün her şey.

Çoğu kadının ilgisini çeken ve en azından bir tanesine sahip olmayı istediği pırlanta takılarda da bahara özel fiyatlar belirlenir ve duyurulmaya başlar. Bahar indirimi olarak düzenlenen kampanyalar altında pırlanta takılar, renkli mücevherler ve daha birçok değerli eşya bulunur.

 • Elmas:

Doğanın milyonlarca yıllık yolculuğuna, tarihine şahitlik eden, kilometrelerce derinlerden yeryüzüne çıkan dünyanın en sert ve zarif mineralidir. Simgesi (c) olarak kayıtlıdır. Mohs ölçeğine göre 10 en sert madendir. Elmas sonsuz güzelliği anlatır.

 • Pırlanta:

Daima geçerliliğini, değerini ve anlamı koruyan dünyanın en kıymetli madeni elmasın mükemmel kesilmiş halidir. Pırlanta ile elmas aynı madendir. Pırlanta, elmasın elli yedi faset(yüzey) kesilmiş şeklinin adıdır. Son yıllarda pırlanta bazı kuruluşlar ve laboratuvarlar tarafından üretilmektedir. Gemologlarca geliştirilen HPTH ve CVD yöntemleri başta olmak üzere farklı diğer yöntemlerle; karbon, kübik yapıda kristalleştirilerek üretilir. Gerçeğinden ayırt edilmesi çok zor olan bu suni pırlantalar ancak spektroskop cihazı ile fark edilebilir. Ancak güvenilir markalardan sertifikalı olarak alacağınız ürünler bu kuşkuyu ortadan kaldırmaktadır. Her pırlanta eşsizdir ve sadece sahibine aittir.

 • Zümrüt:

Renkli mineraller arasında en değerlisidir. Zümrüdün farklı bir büyüsü ve gizemi vardır. Wizard of OZ yani OZ büyücüsünde adı geçen Emerald(zümrüt) City adından anlaşılacağı gibi zümrütten yapılan bir şehirde geçmektedir. Sertlik derecesi 7,5-8 arasındadır. Zümrüdün oluşuna birçok mineral karıştığı için tamamen saf zümrüt(Be3Al2SiO6) bulmak düşük bir ihtimaldir. Zümrüde oluşumu sırasında karışmış olan diğer mineraller doğadan kaynaklıdır ve değerini düşürmez. Ancak laboratuvar ortamında üretilen zümrütler vardır ki bunlardan uzak durmak için satın alacağınız markanın bilinirliği ve ispatlanmış güvenilirliği önemlidir.

 • Safir:

Renkli değerli taşların arasında yer alır ve onların prensi olarak anılır. Mavi ve lacivert tonları arasında ki geçişler geceyi andırır. Ancak sarı ve beyaz safirlerde bulunmaktadır. Mohs ölçeğine göre sertlik derecesi 9 olarak geçer.

 • Yakut:

Safir nasıl renkli taşların prensiyse, yakutta prensesidir. Kraliyetin, imparatorlukların simgesi olarak bilinir. Ateş kırmızısından pembeye kadar göz alıcı tonları vardır. Sertlik derecesi 9’dur. Yakut(Al2O3) kırmızı rengini içine karışan krom elementinden alır.

Elbette bunlara benzer onlarca değerli doğal maden bulunmaktadır:

 • Topaz
 • Kuvars
 • Ametist
 • Peridot
 • Citrin
 • Radolite
 • Aqua Marine
 • İnci
 • Oniks
 • Opal

Ve benzeri…

Değerli taşlardan oluşan bir mücevher hediye seçeneği olarak tercih edilebilir.

Baharın cıvıl cıvıl renklerini taşıyan yüzlerce ürünü bahar kampanyası kapsamında bir arada inceleyebilir ve uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

DİĞER YAZILAR

Sirius Pırlanta dan Sevgililer Gününe Özel Kalbimdeki SEN Koleksiyonu

Sirius Pırlanta ailesi olarak herkesin pırlantası olsun istiyoruz. 2019 yılında Sevgililer Günü ‘ne özel yaptığımız …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.