Ana Sayfa / Genel / Kapalıçarşı Kuyumcuları

Kapalıçarşı Kuyumcuları

Kapalıçarşı kuyumcuları, Türkiye ekonomisi için son derece önemlidir. Altının merkezi olan Kapalıçarşı kuyumcularının güvenli alışverişin adresi olduğu da bilinmektedir. Çarşıda hizmet veren kuyumcular, yerli ve yabancı müşterilerine değerinde satış yaparken, Türkiye’nin ticaretteki güvenilirliğini de sağlamaktadır. Geçmişten bugüne kadar Kapalıçarşı kuyumcularının iş geleneğinde herhangi bir farklılık olmamakta, ayrıca Türk kökenli olan ve olmayan kuyumcular arasında da herhangi bir fark bulunmamaktadır. Kapalıçarşı, İstanbul’da Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerinin ortasında yer almakta, dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olarak öne çıkmaktadır. Kapalıçarşı’da yaklaşık olarak 4 bin dükkân bulunmaktadır ve bunların tamamı kuyumcu değildir. Ancak kuyumcuların sayısı azımsanmayacak sayıdadır. Türkiye’nin tüm illerinden ve yurtdışından gelen her ziyaretçinin altın ve diğer değerli taşları almak için ilk uğrak yerlerinden biri olan Kapalıçarşı, kuyumculuğun merkezi olarak nitelendirilmektedir.

 

Kapalıçarşı kuyumcuları, günün her saatinde gelen müşterilerine güler yüzlü hizmet vermekte, tüm müşterileri ile de yakından ilgilenmektedir. Her zaman kalabalık olan Kapalıçarşı’da geleneksel Türk sanatının en güzel örnekleri ile tasarlanan mücevherler de bulunmaktadır. Kapalıçarşı’daki kuyumcular, en değerli mücevherleri kalite ve orijin belgeleri ile satmakta, teslimatları dünyanın her tarafına garantili olarak yapmaktadır. Yüzük, kolye, bileklik, bilezik, küpe ve gibi altın takıları suna Kapalıçarşı kuyumcularını evlenecek olan çiftler ve aileleri de ziyaret etmektedir. İstanbul’un en önemli turistik yerlerinden biri olan Kapalıçarşı’nın kuyumcularının yüzlerce yıldır güven içinde ticaret yaptığı da bilinmektedir.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.