Ana Sayfa / Pırlanta Alışverişi / Kıyafete Uygun Takı ve Mücevher Seçimi

Kıyafete Uygun Takı ve Mücevher Seçimi

Takı SeçimiEn güzel takılara sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak kıyafetinize ya da bulunduğunuz ortama uygun olmayan bir takı, tüm göz alıcılığına rağmen çok çirkin bir takı haline gelebilir. Gündelik hayatınızda rahatça kullandığınız bir takı, iş hayatınızda hiç de uygun bir seçim olmayabilir. Aşağıdaki öneriler takı seçiminizde size kılavuzluk edebilir…

Dekolte bir kıyafet giyiyorsanız, uzun kolyeler, gerdanlık ya da tasma şeklinde bir takı sizin için oldukça uygun bir seçim olabilir. Ancak, çok açık olmayan bir kıyafet ile birlikte gösterişli bir gerdanlık takıyorsanız ve üstelik kıyafetinizin kumaş da işlemeliyse, bu fikri bir kez daha düşünmekte fayda var. Çünkü, bu tür takılar sade kıyafetlerle çok uyumlu olmayabilir.

Bu senenin moda küpelerinden olan büyük ve geçmeli küpeler kullanıyorsanız, saçlarınızı açık bırakmanız önerilir. Toplu bir saçta küçük ve sabit duran bir küpe çok daha uyumlu olacaktır. Büyük küpeler ile gerdanlık bir arada kullanılmaya çok uygun değildir. Her iki aksesuar da tarz olarak çok gösterişli olduğu için genel görünümünüzde karmaşıklık yaratır. Küpe ve bilezik bir arada kullanmak için uygun olabilir.

Kıyafetinizde metal aksesuarlar (kemer ve düğme vb.) bulunuyorsa, bu aksesuarların renginin de takılarınıza uyumlu olması büyük bir önem taşımaktadır.

Kıyafetinizle birlikte kullanacağınız takının üzerinde yer alan renkli taşlar da büyük bir önem taşıyor. Örneğin, zümrüt ile pırlanta birleşimi bir takı kullandığınızda, düz ya da siyah renkte bir elbise tercih etmeniz daha uygun bir seçim olur. Elmas bir takıyla birlikte ise siyah ya da koyu kahve bir kıyafet tercih edebilirsiniz. Ancak, mavi tonlarında safir taşları olan bir takı kullanıyorsanız; kıyafetiniz için en uygun renk lacivert olacaktır.

EN GÜZEL PIRLANTA TAKI MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: en güzel takılar, en güzel takılar ve fiyatları, guzel takilar, en güzel altın takılar, siyah elbiseye uygun takılar, engüzel takılar, siyah elbiseye uygun taki, kıyafete göre takı seçimi…

DİĞER YAZILAR

Sirius Pırlanta dan Sevgililer Gününe Özel Kalbimdeki SEN Koleksiyonu

Sirius Pırlanta ailesi olarak herkesin pırlantası olsun istiyoruz. 2019 yılında Sevgililer Günü ‘ne özel yaptığımız …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.