Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Tektaş Kullanırken Nelere Dikkat Etmemiz Lazım?

Tektaş Kullanırken Nelere Dikkat Etmemiz Lazım?

Tektaş kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Tektaş kullanırken nelere dikkat etmemiz lazım sorusu sorulurken ilk verilecek cevap, pırlanta tektaşların başka pırlantalarla birlikte muhafaza altına alınmamasıdır. Son derece sert olan elmasın kesilmesi ile şekillenen pırlantaları temas ettiği bir başka pırlanta kolaylıkla çizebilmektedir. Çünkü elmasın kesim işlemi bir başka elmas ile yapılmaktadır ve dolayısı ile pırlantalar birbirleri ile sürtündüğünde çizilmesi söz konusudur. Sirius Pırlanta, tektaş kullanırken çok daha titiz olunması gerektiğini ifade etmektedir. Tektaş yüzük korunurken taşın sert biz zemine çarpması sonucu darbe almasına neden olacak işler yapılırken takılmaması tavsiye edilmektedir.  Kozmetik ürünlerin de tektaş yüzükte bulunan pırlantanın yüzey kısmında gölgelenmelere neden olabilmekte, bu da taşın mat görünmesine yol açabilmektedir. Zaman içinde meydana gelen izler ve doğal kirlenmelerin önüne geçilmesi kaçınılmazdır. Bu durumda tektaş yüzüğün temizlenmesi gereklidir.

 

Tektaş kullanırken nelere dikkat etmemiz lazım sorusu sorulurken özellikle kirlilik durumunda neler yapılması gerektiği bilinmelidir. Uzmanların önerdiği yöntem profesyonel bakımdır. Pırlanta tektaş yüzüğü uzman ellere teslim etmek, mücevherin kullanım ömrünü de uzatmaktadır. Mücevher temizleme sıvısı da pırlanta temizliği için bir başka yöntemdir. Tektaş yüzük yumuşak sıvı deterjanla köpürtülen suyun içinde bekletilmesi, sonrasında da diş fırçası yardımı ile hafifçe fırçalanması da temizliği sağlamaktadır. Ev tipi amonyakla da bakım uygulanabilmektedir. Sirius Pırlanta, belirtilen yöntemlerin haricinde bir temizliği tavsiye etmemektedir.

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.