Ana Sayfa / Genel / Yüzük Ölçüsü Nasıl Ayarlanır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Ayarlanır?

Yüzük siparişi verilirken ölçünün bilinmesi gereklidir. Bu ölçü bilinmediğinde parmağa uygun bir yüzüğün alınması mümkün değildir. Satın alınan bir yüzüğün zaman içinde kilodaki değişimlere paralel olarak büyük ya da küçük yani dar ve sıkı gelmesi söz konusu olabilmektedir. Peki, yüzük ölçüsü nasıl ayarlanır? Yüzük parmağa uygun olarak büyütülebilmekte ya da küçültülebilmektedir. Bunun için bir uzmana başvurulmalıdır. Uzmanlar, yüzük ölçüsünü alarak eski yüzüğü yeni ölçüye göre ayarlayabilmektedir. Sirius Pırlanta da yüzük ölçüsü ayarlama işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Değerli bir yüzüğün ölçüsünün ayarlanması söz konusu ise bu durumda profesyonel yardım alınması kaçınılmazdır. Sirius, yüzük ölçüsünü değiştirirken genellikle üç farklı yöntem kullanmaktadır. İkisinde yüzük kesilerek yeniden düzenlenmektedir. Bir de yüzüğün esnetilmesi yöntemi vardır ancak bu yöntemin uygulanabilmesi için madenin esneme özelliğinin bulunması gereklidir.

 

Yüzük ölçüsü nasıl ayarlanır sorusunun cevabı araştırılırken Sirius Pırlanta’nın lazer kullanarak kesim yaptığı ve böylece yüzüğün parmak ölçüsüne göre ayarlandığı bilinmelidir. Lazerle alt kısmından kesilen yüzük, parmak boyutuna göre yeniden ayarlanmaktadır. Yüzük küçük geliyorsa aynı madenden bir ek yapılarak büyütülmekte, büyük geliyorsa bir miktarı kesilerek yüzük daraltılmaktadır. Bu işlem yapılırken büyük bir titizlik ve ustalıkla yapılır. Aksi takdirde yüzüğün kesilen kısmının görünmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Sirius’un müdahale ettiği yüzüklerde ölçü izi görülmez, işlem yapıldığı anlaşılmaz.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.