Ana Sayfa / Genel / Yüzük Ölçüsünü Bilmiyorum Nasıl Yüzük Alabilirim?

Yüzük Ölçüsünü Bilmiyorum Nasıl Yüzük Alabilirim?

Yüzük siparişi verilirken yüzük ölçüsünün bilinmesi ve sipariş formuna bu bilginin eklenmesi önemlidir. Ancak yüzük ölçüsünü bilmiyorum nasıl yüzük alabilirim diye sorulduğunda bazı yöntemler kullanılarak yüzük ölçüsünün bulunabildiği ve bu sayede doğru bir şekilde sipariş verilebildiği söylenebilmektedir. Sirius Pırlanta’dan yüzük siparişi verilirken de aynı yöntemin uygulanması söz konusu olmaktadır. Yüzük ölçüsü bilinmiyorsa ve yüzük alınmak isteniyorsa kişinin kullandığı başka bir yüzükten ölçü belirlenebilmektedir. Satın alınacak olan yüzüğün takılacağı parmakta yüzük varsa, cetvel yardımıyla, içten içe çapının ölçülmesi yeterli olacaktır. Bu işlem şu şekilde yapılabilir. Yüzük yatay olarak bir masaya konulduktan sonra yüzüğün iç çapı ölçülmelidir. Ölçme işlemi yapılırken yüzüğün metal kısmı dikkate alınmamalıdır. Cetveldeki milimetrik değer okunmalı, Sirius’un online satış sitesinde bulunan skaladan çap değerine karşılık gelen ölçü sipariş formuna yazılmalıdır.

 

Yüzük ölçüsünü bilmiyorum nasıl yüzük alabilirim sorusu sorulduğunda verilen cevaplardan biri de ip, kağıt şerit kullanılarak yüzük ölçüsünün öğrenilebileceğidir. Kağıt şerit ya da ip parmağa sarılmalı, iki ucun birleştiği yer işaretlenmeli, milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile işaretlenen yere kadar olan kısım ölçülmelidir. Ortaya çıkan değer, parmak çevresinin uzunluğunu vermektedir. Sirius Pırlanta’nın ölçü skalasında milimetrik değere karşılık gelen ölçü böylelikle belirlenebilmektedir. Elbetteki en sağlıklı yöntem, bir kuyumcuya giderek parmağınızı ölçtürmeniz veya mevcut bir yüzüğünüz üzerinden ölçü aldırmanız olacaktır. Satın alınan yüzüğün küçük ya da büyük gelmesi halinde Sirius’un müşteri hizmetleri birimi ile irtibata geçilmeli ve sorun anlatılmalıdır. Sirius, yüzüğü garanti kapsamında istenilen ölçülere göre ayarlayıp teslim etmektedir.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.