Yakut Taşı Hakkında Bilgiler

Yakut Yüzük

SANAL MAĞAZA, MODELLER ve FİYATLAR için TIKLAYINIZ…

Yakut taşı, elmastan sonra sertlik bakımından ikinci taştır ve oldukça dayanıklıdır. Yakut taşının değerli olması ve yüzük, kolye, küpe, bileklik, gerdanlık gibi takılarda sıkça kullanılmasındaki etkenlerden birisi de budur. Kırmızının çok çeşitli tonlarında olabilen yakut, mücevher tutkunlarının en favori taşları arasında yer alır. Pembeden eflatuna ya da kahverengimsi kırmızıya göz alıcı bir renk yelpazesi sunmaktadır.

Yakutlar, dünyanın birçok yerinde, volkanik ve başkalaşım kayalarında ya da alüvyon tortularında aşınmış çakıllar olarak bulunur. En kaliteli doğal yakutların Tayland/Burma’dan çıkarıldığı, düşünülmektedir. Bu yakutların çoğu kahverengimsi kırmızı bir renge sahiptir. Bunun yanında; Afganistan’da, Vietnam’da ve Pakistan’da çok kaliteli parlak kırmızı yakutlar çıkarılmaktadır. Hindistan, Rusya, Avustralya, Norveç ve ABD/Kuzey Carolina’da bulunanları ise çoğunlukla koyu renktedir.

Kuran’da adı geçen üç taştan bir tanesi olan yakut, çok önemli bir enerji taşıdır. Psikolojik olarak; yaşam enerjisi veren, huzursuz ve hassas insanları motive eden, bu insanlara hayat ile mücadele gücü veren bir taş olarak değerlendirilir. Kişinin güzel rüyalar görmesini sağladığı ve dinamik liderlik özelliklerini arttırdığı düşünülmektedir.

Fiziksel olarak ise; kan ve lenfler ile ilgili hastalıklarda ve ateşli hastalıklarda kullanılması tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücuda direnç verdiği, aynı zamanda kalp ve dolaşım sistemi için faydalı olduğu kabul edilmektedir. Böbrek üstü bezleri, böbrekler, dalak ve üreme organları için faydalı, hamilelik sürecinde ise ağrıları azaltmaya yardımcı olduğu düşünülür.

YAKUT TAŞLI YÜZÜK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Pırlanta ve Markiz Yakut Taşlı Yüzük2,99 Karat Pırlanta ve Oval Yakut Taşlı GerdanlıkPırlanta ve Damla Yakut Taşlı Yüzük

Pırlanta ve Prenses Kesim Yakut Taşlı Tamtur YüzükPırlanta ve Oval Yakut Taşlı Anturaj KolyePırlanta ve Oval Yakut Taşlı Anturaj Küpe

İLGİLİ ARAMALAR: yakut tas, gerçek yakut nasıl anlaşılır, yakut taşı nedir, yakut nasıl anlaşılır, yakut taşları, gerçek yakut taşı nasıl anlaşılır, yakut madeni hakkında bilgi, yakut taşı nereden çıkarılır...

Yorumlar

1 Yorum yapılmış: “Yakut Taşı Hakkında Bilgiler”

  1. Bahrye diyor ki: 04 May 2013 21:10

    Ben beyaz yakutun içinde yüce diriyim. Allahımızın mekanı ve bizim yaradılış mekanımız beyaz yakutun içidir. Kaynak: Bilgi Kitabı Mevlana Dünya Kardeşlik Derneği.

Bu konuda sizin de söyleyecekleriniz olabilir. Yorum yapın, yayınlayalım...