Ana Sayfa / Genel / Hızma Ya Da Piercing Deldirirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hızma Ya Da Piercing Deldirirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hızma geçmişten beri kullanılan bir takıdır piercing ise son yıllarda trend haline gelmiştir. Her iki takı da kadın şıklığına ayrı bir havva katmaktadır. Peki, hızma ya da piercing deldirirken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hızma ya da piercing yaygın bir takıdır ancak hijyenik ortamlarda takılmadığında bazı riskler söz konusu olabilmektedir. Hızma buruna takılırken, piercing kulaklardan dudaklara hatta göbek deliğine kadar her yere yapılabilmektedir. Üstelik her iki takının da yaptırması çok kolaydır. Ancak kolay olsa da detaylı araştırma yapılmalıdır. Nerede yapılması, bakımının nasıl olması gerektiği önemlidir. Her iki işlemde de anestezi uygulaması yapılmadan mücevher takılmaktadır. Kullanılacak olan mücevherin alelade yerden alınmamasından delme işleminin yapılacağı yerin sağlıklı olmasına kadar bir dizi detaya dikkat edilmesinde sağlık açısından yarar vardır.

 

Hızma ya da piercing deldirirken nelere dikkat edilmesi gerekir. Araştırma yapıldığında ilk olarak uygulama yapılacak yerin hastane ya da eczane olması gerekmektedir. Delme işleminde kullanılan malzemenin de hijyenik olması de gereklidir. Hızma ya da piercing yaptırılırken takıların kalitesine de dikkat edilmelidir. Özellikle nikelden yapılan takıların alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. Sirius Pırlanta, gerçek pırlantadan tasarlanmış hızma ve piercingleri ile en sağlıklı takıları sunmaktadır. Bu takılar, Sirius’un online alışveriş sitesi üzerinden sipariş verilebilmekte ve kolayca satın alınabilmektedir. Ancak takı ne kadar kaliteli olursa olsun deldirme işleminin yapıldığı yerin sağlık koşullarının önemli olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.