Ana Sayfa / Genel / Kulak Deldirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulak Deldirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulak delem işlemi hem kadınlar hemde erkeklere uygulanır.  kulak deldirirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kulak deldirme işlemi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken konu hijyendir. Bu nedenle işlemin hastane ya da eczanelerde yapılması tavsiye edilmektedir. Kulak delinmeden önce alkol ya da antiseptik kullanılarak delinecek olan bölge iyice temizlenmelidir. Takılacak olan küpenin steril olmasına dikkat edilmelidir. Kulak memesinin delinmesinin ardından bir ya da iki hafta içinde iyileşme meydana gelmektedir. Delme işlemi kulak memesine yapılmalıdır. Kıkırdağın deldirilmesi tavsiye edilmemektedir. Kıkırdak bölgesinde kan damarları bulunmamaktadır ve bu nedenle de bölgenin kendini iyileştirmesi zordur. Kıkırdak bölgesinin iyileşmesi uzun sürmesi nedeniyle mikrop kapma riski çok fazladır. Bu da iltihap oluşumuna neden olabilmektedir.

Kulak deldirme, kulağa takılan küpe ile şıklığın tamamlanmasını sağlayan bir işlem olmasına karşın enfeksiyon oluşabilme riski de fazla olduğu için sıkıntılı bir süreci beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle kulak deldirirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorusunun cevabı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Kulak deldirirken mutlaka bu işin uzmanına başvurmak gereklidir. Kullanılan cihaz ve ortam steril olmalıdır. Deldirme işleminin ardından takılan küpenin de en az altı hafta çıkarılmaması gereklidir. Deldirme işlemini yapan kişinin eldiven taktığına dikkat edilmeli, kulak delme işlemine uygun solüsyonlar kullanıp kullanılmadığı gözlenmelidir. Bunlara dikkat etmeyen biri tarafından gerçekleştirilen kulak deldirme işleminin ardından enfeksiyon kapabileceği unutulmamalıdır.

DİĞER YAZILAR

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

Soru: Internette güvenlik nedir? Cevap: Internet üzerinden alışverişlerde güvenlik en önemli aşamadır. E-Ticaret’te alıcı, satıcıyı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.