Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Pırlanta Nedir? Nereden Alınır?

Pırlanta Nedir? Nereden Alınır?

Pırlanta Tektaş Yüzük

SANAL MAĞAZA, FİYATLAR ve MODELLER için TIKLAYINIZ…

Pırlanta; mücevher yapımında kullanılan taşlarının en değerli olanıdır. Değerini belirleyen ise; dünya çapında standartlaşmış; karat, renk, berraklık ve kesimden oluşan 4C özellikleridir. Bir pırlantanın, bu 4 özelliği ne kadar taşıdığı, fiyatını belirmede dikkate alınan önemli bir göstergedir. Pırlanta ve pırlantanın ham hali olan elmas İngilizce’de ortak olarak “diamond” kelimesi ile ifade edilir.

Son birkaç yıldır Türkiye’de pırlantaya olan ilginin hissedilir derecede arttığını, pırlanta pazarının büyük bir büyüme içinde olduğunu hep beraber görmekteyiz. Aslına bakılırsa pırlanta, yakın zamana kadar ülkemizde çok satılan bir ürün sayılmazdı. Sadece İstanbul ve birkaç büyük şehirde satılırdı. Son yıllarda tüm Türkiye‘de ciddi şekilde pırlanta satılmaya başlandı. Pırlanta nereden alınır derseniz; Sirius Pırlanta, Ariş, Zen Pırlanta, Altınbaş, Atasay, Asgold, Jival, Favori, Koçak Gold ve Assos Pırlanta Türkiye’de önde gelen pırlanta üreticileridir.

Düğünlerde burma bilezikler ve Trabzon hasırı yerine; tektaşlar, trialar, kolyeler ve pırlanta setler takılır oldu. Tektaş yüzükler, evlilik teklifinin vazgeçilmezi haline geldi. Bayanların altın yerine, pırlanta istemeye başlamasıyla pırlanta; Türkiye’de altının tahtını sarsacak kadar iyi bir yer edindi.

ONLİNE PIRLANTA MAĞAZASI İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: altınbaş pırlanta, pırlanta nereden alınır, altınbaş trabzon hasırı, atasay burma bilezik modelleri, altınbaş burma bilezik fiyatları, pırlanta nerden alınır, altınbaş burma bilezik, atasay burma bilezik…

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.