Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Pırlanta Temizliği ve Bakımı

Pırlanta Temizliği ve Bakımı

Pırlanta Temizliği ve Bakımı

SANAL MAĞAZA, FİYATLAR ve MODELLER için TIKLAYINIZ…

Kullandığınız takılardaki pırlanta ve diğer değerli taşlar vücut yağını kolayca üzerlerine alarak, parlaklığını etkileyecek şekilde yağ tabakası ile kaplanabilir. Saç spreyleri, makyaj ürünleri ve ev temizlik ürünleri pırlantanızın yüzey kısmında gölgelenmelere ve parlaklığının kaybolmasına neden olabilir. Mücevherinizin ilk aldığınız gibi, ışıldamasını sağlamak ve parlaklığını korumak için belirli aralıklarla temizlemek önemlidir. Pırlanta nasıl temizlenir derseniz; aşağıdaki birkaç öneri size yardımcı olabilir:

Profesyonellerce Yapılan Bakım ve Temizlik

İşin ustasının elinden geçen mücevheriniz, yeni alınmış gibi pırıl pırıl olacaktır. Bunun yanında üründeki taşları kavrayan tırnakların (diş) gevşemediğinden veya eğilmediğinden emin olmak için zaman zaman kontrol ettirmeniz yerinde olacaktır. Tavsiye edilebilecek en sağlıklı yöntem budur.

Yumuşak Sıvı Deterjanlarla Temizlik

Takılarınızı ufak bir kap dolusu herhangi yumuşak bir sıvı deterjanla köpürttüğünüz ılık suyun içine daldırın. Yumuşak bir diş fırçası ile köpüğün içinde yavaş yavaş hafifçe fırçalayın. Sonra bir süzgeç üzerine koyarak ılık su ile durulayınız. Yumuşak, tüysüz bir bez ya da kağıt havlu gibi bir malzemeyle kurulayın.

Mücevher Temizleme Sıvısı

Satın alacağınız herhangi bir mücevher temizlik sıvısının üzerinde yazan talimatları uygulayarak mücevherinize eski parlaklığını ve canlılığını yakalamasını sağlayabilirsiniz.

Ev Temizliğinde Kullanılan Amonyakla Temizlik

Temizlemek istediğiniz takılarınızı soğuk su ve amonyakla yarı yarıya dolu küçük bir kabın içine bırakın. Bu şekilde 30 dakika kadar bekletin. Çıkardıktan sonra montürün (mücevherin metal kısmı) çevresini küçük ve yumuşak bir fırçayla nazikçe temizleyin. Mücevherinizi tekrar aynı kaba daldırarak durulayın. Kağıt havlu veya benzeri bir malzeme ile kurulayın.

PIRLANTALI TAKI MODELLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: pırlanta nasıl temizlenir, pırlanta temizliği, pırlanta yüzük nasıl temizlenir, pırlanta yüzük nasıl parlatılır, mücevher temizleme sıvısı, yüzük temizleme, altın nasıl parlatılır, pırlanta yüzük temizliği…

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.