Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Pırlantalı Takı Kullanırken Dikkat Edilecekler

Pırlantalı Takı Kullanırken Dikkat Edilecekler

İnci KolyeTakılarınızın, uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için, özenle korunması gerekmektedir. Pırlantalı mücevherinizi kullanırken aşağıdaki uyarılara dikkate almak faydalı olacaktır:

Kaba işlerle ya da ev işleriyle uğraşırken, darbelere ve çizilmelere maruz kalmaması için mücevherinizi kullanmamaya gayret ediniz.

Mücevherlerinizin klorlu çamaşır suyu ile temas etmesine izin vermeyiniz. Pırlanta taşlar hiç bir zarar görmeyecektir ancak metal renginin bozulmasına ya da parlaklığını yitirmesine neden olabilir.

Mücevherlerinizi, hepsi bir arada, karışık bir şekilde bir mücevher kutusuna koymamaya dikkat ediniz. Birbirleri ile temas ettiklerinde çizmeleri muhtemeldir.

Takılarınızı kullanmadığınız zamanlarda ayrı ayrı kağıt mendillere sararak, küçük bir kese veya plastik torba içerisinde saklayabilirsiniz.

İnci, zümrüt ve benzeri renkli taşların canlılığını koruması için teninize temas etmesi ve hava alması gerekmektedir. Uzun süre kapalı bir ortamda bırakılmamalıdır.

BİRBİRİNDEN ŞIK YÜZLERCE PIRLANTALI TAKI MODELİ İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: altınbaş yüzük kutusu…

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.