Ana Sayfa / Değerli Renkli Taşlar / Topaz Taşının Etkileri ve Mavi Topaz Taşı

Topaz Taşının Etkileri ve Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz YüzükSANAL MAĞAZA, FİYATLAR ve MODELLER için TIKLAYINIZ…

Topaz taşı, çeşitli renklerde bulunur. Şeffaf ya da yarı şeffaf olabilir. En çok beğenilen ve yaygın kullanılanı blue topaz (mavi topaz)’dır. En güçlü ve kudretli taşlardan biri olarak bilinen topaz taşı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bu yüzden topaz taşı çok değerli taşlardan biri konumuna gelmiştir.

Topaz taşının, manevi anlamda bolluğu yani bereketi çağıracağına inanılır. Topaz, genellikle “Bereket Taşı” olarak da bilinir.

Yaygın inanışa göre; göz hastalıklarına, salgınlara ve veba hastalıklarına, korku yenmeye iyi gelir. Ahlaksızlıktan korur. Aşıkların arasındaki sürtüşmeleri giderir. Kişinin sanatsal yönlerini açığa çıkarır, zihni sakinleştirir, bedeni gevşetir.

Topaz, aslan, başak, ikizler, oğlak, yay ve yengeç burcunun enerji taşıdır. Ortaçağ’da nazardan korunmak için altın bileziğe takılmış olarak sol kolda taşınırdı. “Aşk Taşı” da denilen topazın, iki aşık arasına girebilecek bir soğukluktan koruduğuna da inanılır.

Günümüzde topaz, pırlantalı mücevherler, altın ya da gümüş takılarda sıkça kullanılmaktadır. Mavi, pembe ve smoky topazlar daha fazla tercih edilmektedir. Mavinin tonlarında ise swiss blue topaz; sky ve london blue topazlara göre daha fazla tercih edilmektedir.

RENKLİ TAŞLI YÜZÜK MODELLERİ İÇİN  TIKLAYINIZ…

Oktagon Kesim Mavi Topaz ve Pırlanta Taşlı YüzükPırlanta ve Oval Mavi Topaz Taşlı YüzükPırlanta ve Oval Mavi Topaz Taşlı Anturaj Yüzük

Pırlanta ve Büyük Oval Mavi Topaz Taşlı KolyeDrop Mavi Topaz Taşlı Pırlanta Kolye

Pırlanta ve Mavi Topaz Taşlı KüpeMavi Topaz Taşlı Pırlanta YüzükPırlanta ve Oval Mavi Topaz Taşlı Büyük Anturaj Küpe

İLGİLİ ARAMALAR: mavi topaz, topaz ta??, topaz ta, mavi topaz taşı, topaz taşı özellikleri, topaz taşının faydaları, mavi topaz taşının özellikleri, topaz taşı faydaları…

DİĞER YAZILAR

Ametist Kalp Kolye

                  Doğanın derinliklerinde gizlenen birçok güzellik vardır. …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.