Ana Sayfa / Değerli Renkli Taşlar / Ametist Taşının Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşının Özellikleri ve Faydaları

Ametist Yüzük

SANAL MAĞAZA İÇİN TIKLAYINIZ…

Adaletin ve cesaretin simgesi olan ametist taşı, yüzük, kolye, küpe gibi birçok takı modelinde kullanılan mor renkli bir mücevher taşıdır. Bu taşa renk özelliğinden dolayı mor yakut da denilmektedir.

Leonardo Da Vinci, ametist taşının özellikleri ve faydalarından bahsederek şeytani ve günahkar düşünceleri dağıttığı ve zekayı canlandırdığını yazmıştır. Bu düşünce, büyük ihtimalle o zamanlarda var olan yaygın bir inanıştı. Ametist taşının özellikleri ve faydaları nedeniyle birçok kültür ve bölgede kraliyet aileleri tarafından sevildiği bilinmektedir. Mısır kraliyet hanedanları tarafından da sevilen ametist kristalleri, Mısır’da genel olarak oymalarda kullanılırdı.

Eski zamanlarda ametist taşı, dindarlığın ve bekaretin sembolü olarak görülürdü. Bu nedenle Orta Çağ boyunca Katolik Kilisesi ve diğer dini grup ve kiliselerde, oymalarda fazlasıyla kullanılmış ve değer verilmiştir. Yine aynı nedenlerle bu taş, piskoposlar için özel bir önem arz etmiştir. Bugün bile birçok piskopos ve diğer bazı din görevlileri ametist taşlı yüzükler takmaktadır. Ayrıca, Tibet’de ametist taşı kutsal bir taş sayılır.

Ametist taşı, şubat ayının doğum taşıdır. Ayrıca balık, koç, kova ve yay burçlarıyla bağdaştırılmıştır.

Psikolojik olarak ametist; bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizlediği düşünülür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterli görülmektedir. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler.

Fiziksel olarak faydalarından biri ise; uykusuzluk çekenlere iyi gelmesidir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametist taşlı takınızı yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Faydasını görmeniz muhtemeldir. Ayrıca, göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği düşünülmektedir. Ametist taşı, negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

AMETİST TAŞLI YÜZÜK, KOLYE VE KÜPE MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Ametist ve Pırlanta Taşlı YüzükPırlanta ve Oval Ametist Taşlı Yüzük

Pırlanta ve Damla Ametist Taşlı KolyeAmetist ve Pırlanta Taşlı KolyePırlanta ve Drop Ametist Taşlı Kolye

Pırlanta ve Damla Ametist Taşlı KüpeAmetist ve Pırlanta Taşlı KüpePırlanta ve Oval Ametist Taşlı Anturaj Küpe

İLGİLİ ARAMALAR: ametist taşının özellikleri, ametist tasi ozellikleri, ametist taşının faydaları, ametist taşı faydaları, ametist taşı nedir, ametist özellikleri, ametist taşı, Ametist ta…

DİĞER YAZILAR

Ametist Kalp Kolye

                  Doğanın derinliklerinde gizlenen birçok güzellik vardır. …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.