Ana Sayfa / Evlilik Hazırlıkları / Alyans Neden Dördüncü Parmağa Takılır?

Alyans Neden Dördüncü Parmağa Takılır?

Pırlanta Tamtur AlyansAlyans çiftleri yüzyıllardır çiftleri birbirine bağlayan yegane takıdır. Alyansı ilk kez M.Ö. 1300’lü yıllarda Eski Mısır Prensesi Nefertiti takmıştır. Yüzyıllar sonra görülmüştür ki direk olarak kalbe giden tek damar evlilik yüzüğü yani alyans takılan 4. parmaktadır. Başka hiçbir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar bulunmamaktadır. Evlilik Alyansının tamamen yuvarlak olmasının sebebi ise dairenin sonsuzluğu temsil etmesi olarak açıklanmaktadır.

Peki, alyans neden dördüncü parmağa takılır? Videoda da izleyeceğiniz üzere; Çinlilerin bu konuda anlata geldiği çok güzel bir açıklama vardır:

Bu açıklamaya göre; başparmak anne ve babanızı, işaret parmağı kardeşlerinizi, orta parmak sizi, dördüncü parmak yani yüzük parmağı hayat arkadaşınız olan eşinizi, serçe parmak çocuklarınızı temsil etmektedir.

Buradan hareketle ilk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları mümkün olduğunca bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra açık olan dört parmağınızın uçlarını birbirleriyle birleştirin.

Şimdi, sizi temsil eden orta parmağınızı oynatmadan anne ve babanızı temsil eden başparmaklarınızı birbirinden ayırmaya çalışın. Kolayca açılacaktır, çünkü anne-babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır ve er ya da geç onlardan ayrılmak zorunda kalacaksınız. Başparmaklarınızı tekrar gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırmaya çalışın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat kuracaklardır. Serçe parmaklarımızda bizim çocuklarımızdır ve onlarda zamanı gelince ayrılırlar.

Son olarak yüzük parmağınızı oynatmaya çalışırsanız asla birbirinden ayrılmayacaklarını göreceksiniz. İşte bu sizin hayat arkadaşınız, eşinizdir…

PIRLANTA ALYANS MODELLERİ VE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ ARAMALAR: tektaş yüzük, alyanslar, tamtur pirlanta, tamtur yüzük, evlilik yuzugu, tamtur, tamtur alyans modelleri, PIRLANTA ALYANSLAR…

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.