Ana Sayfa / Pırlanta Eğitimi / Uluslararası Pırlanta Laboratuarı: IDL

Uluslararası Pırlanta Laboratuarı: IDL

Pırlanta SertifikasıSize hediye edilen ya da sahip olduğunuz tektaş pırlantanın özelliklerini öğrenmek ister misiniz? Uluslararası pırlanta laboratuarı IDL, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Türkiye’nin ilk uluslararası pırlanta sertifikası veren ve bu konuda tek yetkili laboratuarı konumunda bulunan IDL, 2 yılı aşkın bir süredir İstanbul’da, Kapalı Çarşı yakınındaki laboratuarında faaliyet göstermektedir. Merkezi New York’ta bulunan International Diamond Laboratory (IDL) şirketinin Türkiye‘deki lisanslı laboratuarında, pırlanta ve diğer değerli taşlar ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Gemolog Martin Cem Metin’in başında bulunduğu IDL, pırlantalara uluslararası sertifika veren Darphane onaylı tek kuruluş olma özelliğini taşıyor.

Önce Belçika’da HRD çatısı altında pırlanta ve renkli taşlar, daha sonra da ABD‘de GIA bünyesinde mücevher, elmas ve renkli taşlar üzerine eğitim alan Martin Cem Metin; Dokuz Eylül Üniversitesi ile yapılan anlaşma ile kuyumculara eğitimler vermektedir. Altınbaş, Goldaş, Assos, Zen, Diva, Ellda, Tiffany ve Damas gibi pırlanta firmalarıyla da eğitim ve seminer çalışmalarında bulunan, bunun yanında binlerce kuyumcuya pırlanta eğitimi veren Martin Metin, şimdi ise IDL aracılığıyla pırlantalara değer biçiyor ve taşları sertifikalandırıyor. Alınan bu sertifika sayesinde, dünyanın neresine giderseniz gidin taşınız bu değerler üzerinden işlem görüyor.

Pırlanta sertifikası hakkında daha detaylı bilgiyi;  IDL web sitesinde bulabilirsiniz.

İLGİLİ ARAMALAR: ellda 585 yüzük, ellda, ellda tek taş yüzük, ellda altın, ellda yüzük modelleri, ellda alyans, ellda tek taş yüzük fiyatları, assos ellda…

DİĞER YAZILAR

Bahar Kampanyası

Bahar aylarındayız. Yenilenmenin ve yazın müjdecisidir nisan, mayıs ayları. Mart henüz bitmemiş kışın yarısıyken, nisan …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.