Ana Sayfa / Evlilik Hazırlıkları / Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Beyaz Altın Pırlantalı Tektaş YüzükTEKTAŞ YÜZÜK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Yüzük siparişi verirken dikkat etmemiz gereken hususlardan biri yüzük ölçüsüdür. Evlilik teklifi için tektaş ya da hediye yüzük almak isteyen erkeklerin aşması gereken engellerden biridir. Yüzük ölçüsü bulmak tabiki aşılamayacak bir engel değildir.

İnsanların parmak kalınlıkları farklılık göstereceği için yüzük ölçüsünün standardı yoktur. Ancak genellikle rastlanan ölçüler 12 ve 16 ölçü arasındadır diyebiliriz. Yüzük ölçüsü nasıl alınır derseniz bunun en sağlıklı yolu; her parmağın ölçüsünün de farklı olabileceğini düşünerek, yüzüğün takılacağı parmakta kullanılan bir yüzüğün, bir kuyumcuda, malafa adı verilen alet yardımıyla ölçülmesidir. Aşağıdaki yöntemlerin %100 doğru sonuç vereceği garanti edilemese de sizi hedefe ulaştırabilir:

Daha önce kullanılan bir yüzüğün çapından, ölçüsünü belirleyebiliriz. Milimetre ölçüsü olan bir cetvele ihtiyacımız olacak. Yüzüğü yatay olarak düz bir zemine koyarak, en geniş yerinden, boydan boya yüzüğün iç çapını ölçün. Ölçme işleminde yüzüğün metal kısmını dikkate almadan içten içe ölçüm yapılacaktır. Aşağıdaki tablodan çap değerine karşılık gelen ölçü, yüzüğünüzün ölçüsüdür.

Parmağın çevresini ölçerek de yüzük ölçüsünü hesaplayabiliriz. Elinize bir parça tel, ip veya şerit halinde bir parça kağıt parçası alın. Bu nesneyi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri işaretleyin. Milimetre ölçüsü olan bir cetvel bulun ve bu nesnenin uzunluğunu ölçün. Bu değer parmağınızın çevre uzunluğunu verecektir. Aşağıdaki tablodan çevre değerine karşılık gelen rakam aradığınız ölçü olacaktır.

Hassas bir ölçümle bu yöntemler, yüzük ölçüsü bulmada işinize yarayacaktır.

TEKTAŞ YÜZÜK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Yüzük Ölçüsü Hesaplama Tablosu

İLGİLİ ARAMALAR: yüzük ölçüsü, yüzük ölçüleri, yuzuk numarası öğrenme, yüzük numaraları, yüzük ölçüsü hesaplama, yüzük ölçüsü nasıl alınır, yüzük numarası hesaplama, parmak ölçüsü nasıl alınır…

DİĞER YAZILAR

pırlanta yüzük modelleri

Pırlanta Taşlı Çiçek Yüzük

Sevgilinize yüzük seçiminde, klasik modeller dışında bazen farklı arayışlara ve zevklere yönlenmek isteyebilirsiniz. Fantezi Pırlanta …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.